Dizajn a architektúra

Neuveriteľný projekt litovských dizajnérov: ukázalo sa, že je to veľmi nezvyčajné

Pin
Send
Share
Send
Send


Inak, ako test sily, nebudete pomenovať úlohu, ktorú majitelia litovskej reštaurácie Galeria Urbana pripravili pre kreatívnych dizajnérov zo štúdia Gyva Grafika. Bolo potrebné navrhnúť interiér WC bez toho, aby sa zmenila stará dlažba na novú. Prirodzene, muselo to vyzerať štýlovo a zodpovedať stavu miesta.

Odborníci pristupovali k tejto záležitosti veľmi zodpovedne a našli originálne riešenie, ktoré nielenže zmenilo vzhľad, ale umožnilo všetkým budúcim návštevníkom tejto intímnej miestnosti premýšľať o takejto filozofickej téme ako o životnom prostredí.

Ako to urobili?

Dizajnéri išli do mesta Kaunas a zachytili ošuntené fasády domov typických pre starú štvrť, v ktorej vyrastali. Fotografie boli prenesené do starej toalety. Ukázalo sa to veľmi nezvyčajné.

Hlavnou myšlienkou podľa pracovníkov Gyvy Grafiky bolo priviesť okolitý svet do vnútra. Problém špinavých verejných miest v Litve, napriek tomu, že sa ľudia snažia udržať svoje domy čisté, sa odráža v tomto rozhodnutí o dizajne.

Niektoré obrazy z okien zobrazujú ľudí, ktorí sa zaujímajú o to, čo sa deje. Počas natáčania niektorí z nich išli von a pýtali sa, prečo sa to robí. Taký umelecký nápad spôsobil ich schválenie.

Preto bolo rozhodnuté zorganizovať projekt "WC pre architektov".

Teraz môže ktokoľvek využiť možnosť využiť tak neobvyklú dlaždicu v interiéri.

Pin
Send
Share
Send
Send