Pre Dom a Chaty

Mini-záhrada priamo pri okne: viac ako úspora miesta

Pin
Send
Share
Send
Send


Mnohé ženy v domácnosti odmietajú myšlienku mini-lôžok v byte kvôli tomu, že hrnce so zelenými dávajú príliš málo úrody, ale zaberajú príliš veľa vzácneho priestoru. A tento argument je komplexný a zrozumiteľný, najmä pokiaľ ide o malé kuchyne, ktoré sú už „preplnené“ nábytkom. Malá záhradná posteľ s čerstvou zeleňou však chce mať po ruke každú hostesku: vytrhol pár bazalkových vetvičiek, mäty a koriandru a ozdobil hotový pokrm. V tomto prípade prichádza na záchranu skvelá myšlienka holandských dizajnérov Nathana Wierink a Tineke Beunders. Vyvinuli takzvané hrnce na prísavkách, ktoré sú trochu odlišné od štandardných hrncov a hrncov:

Samotná nádoba má iba polovicu vypuklej strany, druhá časť je plochá, na prísavkách, čo umožňuje umiestniť taký hrniec zelených rastlín priamo na okno! Parapet zostáva voľný a okno je zdobené čerstvými zelenými.

V takýchto nádobách už boli vysadené voňavé bylinky, zostáva len kúpiť to, čo chcete, a pripojiť hrnce k oknám. Podobné stavby nájdete na internete:

To vám umožní nezaberať príliš veľa miesta a dáva vám možnosť pestovať čerstvé zelené pre vašu rodinu po celý rok v byte! A čo si myslíte o tejto myšlienke pestovania zelene priamo na okne?

Pin
Send
Share
Send
Send