Výzdoba

Do-it-yourself studený porcelán: alternatíva rozpočtu k drahému materiálu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ľahký, dokonale konzervujúci tvar, rýchlo tuhnúci, zanechávajúci škvrny - to všetko sú vlastnosti studeného porcelánu. Preto sa rýchlo stala jedným z najpopulárnejších moderných materiálov pre kreativitu. S jeho pomocou vytvorte množstvo zaujímavých vecí: od elegantných interiérových figurín až po veľkolepé šperky a rôzne dekorácie. Lacné tento materiál pre modelovanie ťažké volať. Zároveň existuje alternatíva rozpočtu k drahej plastickej hmote. Miešaním dostupných ingrediencií môžete získať jedinečnú príležitosť vytvoriť krásne. Existujú recepty na použitie, pri ktorých nie je potrebné ani vypaľovanie hotových výrobkov.

Tvorba studeného porcelánu

Tu je jeden z najjednoduchších overených receptov na prípravu hmoty na modelovanie, čo nevyžaduje tepelné spracovanie. Je dôležité, aby ste tieto komponenty nenahrádzali s inými a jasne sledovali proporcie:

  • 1 šálka škrobu (vhodná ryža, kukurica a zemiak);
  • 1 sklo stavebného lepidla PVA;
  • 2 polievkové lyžice glycerínu;
  • 1 polievková lyžica smotany na ruky (môže byť nahradená detským krémom).

Treba poznamenať, že stupeň priehľadnosti hmoty na modelovanie pri použití rôznych typov škrobu bude nerovnaký. Na dosiahnutie efektu priesvitnosti je potrebné vziať ryžový škrob a vytvoriť figúrky vhodnejšie na zemiaky. Aby výrobky boli silnejšie a trvanlivejšie, niektorí majstri odporúčajú pridať ďalšiu zložku do zmesi - kyselinu citrónovú, 1/2 lyžičky stačí na 1 šálku škrobu.

V dostatočne hlbokej nádobe dôkladne premiešajte všetky zložky až do homogénnej hmoty, nechajte pôsobiť 15 minút a potom znova dobre premiešajte a hnette. Hotová hmota sa zmení na elastickú, dobre sa valí, nelepí sa na ruky. Môže sa skladovať pri izbovej teplote maximálne 2 hodiny. Tu sú len niektoré z prác milovníkov modelovania, čo vám umožní pochopiť, ako môžu byť rôzne porcelánové studené:

Viac informácií o práci so studeným porcelánom vo videu:

Pin
Send
Share
Send
Send