Pre Dom a Chaty

Jednoduchý lekárenský nástroj - spása pre izbové rastliny v chladnom období

Pin
Send
Share
Send
Send


Dokonca aj v najchladnejšom období, napríklad izbové rastliny a kvety, napríklad fialky budú kvitnúť a cítiť, ak použijete len jeden jednoduchý lekársky nástroj - peroxid vodíka. Veľa sa o nej povedalo. Túto jednoduchú zložku môžete pridať do izbových rastlín a určite vám ďakujú!

Spôsob, ako sa starať o rastliny peroxidom, je veľmi jednoduchý a priamočiary. Pre jeden liter čistej vody bude vyžadovať 2 polievkové lyžice. l. peroxid vodíka 3%. Všetko premiešajte, nalejte do sprejovej fľaše a postupne postriekajte výslednú zmes izbových rastlín každý deň niekoľko týždňov. Výsledok bude znateľný za týždeň - silné rastliny vás potešia svojím dobrým vzhľadom. Ďalšie plus: striekacia voda s peroxidom chráni rastliny pred roztočmi, škvrnami a malými pahorkami.

Okrem postreku sa môže na zalievanie rastlín použiť peroxid vodíka. Dezinfikuje pôdu a tiež zabíja škodlivé baktérie. Zalievanie peroxidom vodíka sa však nemusí používať častejšie 1 krát týždenne a len ako preventívne opatrenie na dezinfekciu pôdy. Semená môžete tiež namočiť do roztoku s peroxidom pred výsadbou.

Pin
Send
Share
Send
Send