Dizajn a architektúra

Kreatívne sochy, kované z "fragmentov civilizácie"

Pin
Send
Share
Send
Send


Poľnohospodárske nástroje, vidličky, lyžice, iné kuchynské potreby, iné kovové výrobky, ktoré sú morálne alebo fyzicky zastarané, sú vyradené, to je to, čo talentovaný americký sochár John Lopez robí svoje majstrovské diela. Na začiatku sa majster z Južnej Dakoty špecializoval na tvorbu bronzových sôch, ale rýchlo si uvedomil, že to nie je jediný materiál pre kreativitu. Dnes sa v múzeách a súkromných zbierkach po celej krajine nachádza kreatívna plastika, vytvorená z „trosky civilizácie“.

V prioritách zvierat Johna Lopeza. On ochotne kopíruje zvieratá a vtáky určitých plemien, nezabúdajúc sa sústrediť na detaily. Jeho sochy majú nezvyčajnú textúru a doslova zostavené na zuboch, ako dizajnér. Nemenej pozoruhodné je, že zástupcovia živočíšneho sveta sa vyrábajú v prirodzenom raste.

Sochár ková, leští, leští, kým nedosiahne dokonalosť. Z jeho rúk vychádzajú nielen jednotlivé postavy, ale aj zložité sochárske kompozície, dynamické, textúrované, podrobné, ako keby boli pripravené na život.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

#mobridgetiger #tiger #tigersculpture #stripes #sculpture #sculpting #claysculpting

Zverejnil John Lopez (@johnlopezstudio) Nov 17 2018 at 1:21 PST

Všetky majstrovské sochy sa rodia v tvorivej dielni a až potom sa dopravia na miesto inštalácie.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Zverejnil John Lopez (@johnlopezstudio) 24. 9. 2018 o 3:43 PDT

Zobraziť tento príspevok na Instagram

#shoppeacock #sculpturegarden #thingstodoonacolday

Zverejnil John Lopez (@johnlopezstudio) 30. 1. 2019 o 8:50 hod. PST

Kreativita John Lopez získava hybnosť. Jeho diela sú známe ďaleko za hranicami krajiny, nikdy neprestanú udivovať a radovať sa. Takže pred nami je ešte veľa zaujímavých vecí.

Pin
Send
Share
Send
Send