Dizajn a architektúra

Opustené mestá. Príroda, ktorá nie je obmedzená na ľudstvo, útočí na budovy a stavby.

Pin
Send
Share
Send
Send


Z jedného alebo druhého dôvodu ľudia opustili tieto mestá a príroda, ktorá nie je obmedzená na ľudstvo, útočí na budovy a stavby. Tu sú najživšie príklady, medzi ktorými sú tie, ktoré už boli vymazané z povrchu Zeme.

Pyramiden, Nórsko

Tento ostrov, ku ktorému sa dostanete po mori alebo s pomocou snežných skútrov. V 90. rokoch bol okres zatvorený, ale dnes je vstup do mnohých budov a stavieb zakázaný. Turisti sa môžu ubytovať v hoteloch, ktoré sú obzvlášť populárne počas polárnej noci.

Pod dohľadom sprievodných turistov môžete navštíviť jednotlivé budovy, ktoré sa ponorili do života minulých čias.

Varosha, severný Cyprus

Dnes je pobrežné letovisko, ktoré prekvitalo v sedemdesiatych rokoch, nazývané mestom mŕtvych. Mesto Famagusta, ku ktorému susedí Varosha, bolo počas vojenského prevratu v roku 1974 obsadené Turkami. Turecké úrady vykonali evakuáciu turistov a úplne zatvorili oblasť, ktorú navštívili.

OSN v roku 1984 sa rozhodla zakázať vysporiadanie prázdnych budov inými osobami ako ich vlastníkmi a pre nich je to veľmi ťažké. Táto oblasť nebola riadne vrátená do jurisdikcie Cypru a dnes je prázdna.

Ostrov Hashima, Japonsko

Takzvaná bitevná loď alebo ostrov krížnikov, ktorý sa nachádza v blízkosti Nagasaki, slúžil ako uhoľná baňa. Prezývky pripojené k tomuto miestu kvôli jeho neobvyklému tvaru, trochu ako veľká loď. Všetky práce sa zastavili, pretože minerály vyschli a ťažba zvyšných z nich prestala byť zisková. Po mnoho rokov bol prístup ľudí na toto územie prísne zakázaný.

Sao Ji Pod City

Mesto duchov, mnoho obytných budov, ktoré pripomínajú lietajúce taniere, sa nachádzalo na Taiwane. Bolo plánované vybudovať stredisko pre armádu zo Spojených štátov. V určitom štádiu sa stavba zastavila a developer zbankrotoval.

Dnes je miesto prázdne: havarijné budovy zbúrané. Obdivovať neobvyklú architektúru je možné len na fotografiách zhotovených pred rokom 2008.

Body, California, Spojené štáty

Osídlenie baníkov zlata bolo v roku 1915 opustené. Najviac vytrvalí obyvatelia v Bodie vydržali až do 30. rokov dvadsiateho storočia, kým centrálna časť mesta nebola zničená silným ohňom. Od 60. rokov sa mesto stalo historickým parkom, kde sa môžete zoznámiť so životom minulosti.

Zdá sa to neuveriteľné, ale v starých domoch býva niekoľko správcov.

Kowloon Wald City, Hong Kong

Táto osada sa volala pevnosť, mesto za múrom a dokonca mesto temnoty. A nie je to len v stiesnených priestoroch a budovách, ktoré sú tesne pri sebe, čo blokuje svetlo do okien iných ľudí. Toto urovnanie bolo úplne pod kontrolou zločineckej komunity.

Miesto je už dlho považované za najľudnatejšie na planéte. Tam bolo veľa nelegálnych priemyselných odvetví. Dnes boli obyvatelia evakuovaní a na mieste pevnosti bol postavený park, ktorý obsahuje časť prázdnych stavieb.

Pripjat, Ukrajina

História jadrovej elektrárne v Černobyle je známa po celom svete. Po katastrofe v roku 1986 sa v tlači už nepoužil výraz „mierový atóm“. Dnes, úroveň žiarenia Pripyat neumožňuje návštevu tohto miesta. Aj keď podľa svedectva vedcov v určitých vysťahovaných oblastiach, v neprítomnosti osoby, sa aktívne obnovuje skôr stratená flóra a fauna.

Pripjat je navštevovaný ilegálne mnohými stalkermi, napriek veľkému nebezpečenstvu takéhoto cestovania.

Kadykchan, Magadan Region, Rusko

Väčšina obyvateľov tohto uhoľného mesta opustila osadu po výbuchu v bani v roku 1996. Pozostatky obyvateľov zostali po havárii v jednej kotolni, ktorá nastala o niekoľko rokov neskôr.

Kolmanskop, Namíbia

Osada bola postavená kvôli objaveným ložiskám diamantov na začiatku 20. storočia. V priebehu času, žila vyschla, a to stalo sa čoraz ťažšie vysporiadať sa s piesočné búrky. Dnes mesto získalo štatút múzea, niektoré budovy boli obnovené.

Pin
Send
Share
Send
Send