Výzdoba

22 jednoduchých trikov, aby bol váš domov viac štýlový

Pin
Send
Share
Send
Send


Žiadne miesto, lepšie ako doma! Každý, kto má svoje múry, s týmto tvrdením súhlasí. Doma sme našimi vlastnými pánmi, sme slobodní robiť, ako sa nám páči, a nemôžeme sa obmedzovať v ničom. Ale aby sa cítili ako doma ako skutočný kráľ alebo kráľovná, v miestnosti by bolo pekné dať exkluzívny vzhľad. Aby váš domov vyzeral štýlovo a elegantne, nie je vôbec nutné stráviť báječné sumy alebo najať celú brigádu pracovníkov a profesionálneho dizajnéra. Atmosféru luxusu a sofistikovanosti možno vytvoriť pomocou niekoľkých jednoduchých trikov.

Po prvé, musíte sa rozhodnúť o prioritách. Rozhodnite sa konečne, potrebujete drahý návrhár pohovku, alebo len pohodlné a útulné. V dome by mal byť sprchovací kút v štýle tropického vodopádu alebo kúpeľ s mäkkým osvetlením? Rustikálny štýl domu a moderný interiér? Akýkoľvek štýl môže byť funkčný a pohodlný. Aby však niektoré veci nepokazili všeobecnú atmosféru, detaily musia byť v súlade s ostatnými a musia zodpovedať jednej myšlienke. Tu sú niektoré nápady inšpirácie ...

1. Pohlavie je veľmi dôležitou súčasťou každého domova, takže by ste mu mali venovať veľmi potrebnú pozornosť. Dizajn podlahy určuje náladu celej miestnosti. Existuje jedno pravidlo, ktoré umožňuje, aby podlaha vyzerala štýlovo: čím viac je povrch podlahy otvorený, tým múdrejší bude vzhľad. Preto je lepšie vybrať si nábytok pre váš dom s nohami, ktoré zdvihnú panely a umožnia vám vystaviť veľkú plochu podlahy. Odporúča sa opustiť koberec a rohože v úzkej chodbe.

2. Veľmi jednoduchý trik, ktorý robí interiér domu rafinovanejším. Pridajte prídavnú základnú dosku na okraj medzi stenu a podlahu. Je lepšie namaľovať dizajn zvláštnych krokov ľahkou farbou. Podstavec môže byť drevený, omietkový alebo dokonca plastový. Ale prírodné materiály budú vyzerať lepšie. S týmto dizajnom bude miestnosť vyzerať priestrannejšie.

3. Kontrast, ktorý je tvorený kombináciou svetlých stien a drevenej podlahy v tmavých farbách, vyzerá trochu dramaticky, ale veľmi elegantne!

4. Aj v apartmánoch, ktoré sú zdobené vo svetlých a nasýtených farbách, je miesto pre koberce a farebné textílie. Ale aj keď dávate prednosť svetlým farbám vo výzdobe, svetlý koberec môže byť posledným nádychom, ktorý dotvára obraz miestnosti. Môžete ho podporiť iným príslušenstvom vyrobeným v rovnakej farbe.

5. Dlhé zahalené záclony, ktoré začínajú takmer od stropu a dostanú sa na podlahu, vizuálne natiahnu miestnosť. Silné husté materiály vyzerajú luxusnejšie a svetlo dodáva miestnosti dynamický vzhľad.

6. Dekorácia drevených stien je ďalším spôsobom, ako urobiť interiér luxusnejším. Môžete si panely pre steny sami z dosiek, ktoré možno zakúpiť za prijateľnú cenu. Je lepšie maľovať takéto steny svetlou farbou tak, aby sa stavba nezdala ťažkopádna.

7. Polyuretánové nosníky vyzerajú takmer rovnako ako drevo. Takýto prvok dedinského domu sa veľmi organicky zmestí do mestského bytu. Na rozdiel od týchto lúčov je však veľmi ľahké ich nainštalovať.

8. Alternatívou k objemnému a drahému štuku môže byť napodobňovanie peny. Na tomto základe bude každý luster vyzerať elegantnejšie.

9. Tapety môžu predstavovať akýkoľvek iný druh dekorácie. Pre najodvážnejšie - imitácia umelej omietky alebo mramoru. Zaujímavým trikom je tapeta so zlatým lemom napodobňujúcim prírodný kameň. Možno to nie je najklasickejšia recepcia, ale steny budú vyzerať neodolateľne! S týmto dizajnom stien by mal byť zvyšok dekoru stručný.

10. Obloženie stien prírodnými materiálmi, ako je kameň, drevo alebo bridlica, vyzerá tajomne a neuveriteľne elegantne. Práve v tomto štýle boli navrhnuté priestory na natáčanie filmov Jamesa Bonda v 70. rokoch. Povrch s kamenným povrchom príjemne rozptyľuje svetlo a prirodzene vyžaruje vyprodukované teplo.

11. Drevené a penové lišty vyzerajú skvele nielen v blízkosti podlahy alebo stropu, ale aj pri dokončovaní okenných otvorov. Skvelá alternatíva k výmene rámu okna. Jednoducho prilepte lištu okolo otvoru a medzi oknami. Je možné vymeniť príslušenstvo. A nezabudnite si umyť sklo!

12.Je lepšie uvoľniť rebrík z otravného koberca, ktorý vyšiel z módy v minulom storočí. Kroky môžete osviežiť pomocou laminovaných panelov alebo jednoduchou drevenou doskou. Oveľa zaujímavejšie tento dizajn bude vyzerať, ak použijete kontrastné farby.

13. V miestnosti je nutné používať materiály príjemné na dotyk. A ak nie vo výzdobe stropu a stien, potom aspoň v nábytku a doplnkov. Nebojte sa neštandardných kreatívnych riešení! S lakonickým svetlom dokonale kombinuje veci z hrubého dreva.

14. Zrkadlá vizuálne rozširujú miestnosť a dávajú jej hĺbku. Môžete použiť ich hladký, rovný povrch ako dekoráciu na stenu.

15. Môžete si urobiť hlavnú výzdobu miestnosti obrázky alebo fotografie. Na čom záleží, nie je len to, čo je na fotografii zobrazené, ale ako sú obrazy navzájom skombinované a aké miesto na stene, ktorú zaberajú. Plagáty a plagáty nalepené na stenu s lepiacou páskou vyzerajú veľmi lacné. Ale ak ich umiestnite do rámu, môžu sa stať zaujímavým zameraním na jednohlasé pozadie.

16. Hrnce s kvetmi vyzerajú veľkolepejšie, ak ich skombinujete do skupín a nezariadite po celom dome. Zvlášť výhodné sú kompozície z rastlín rôznych výšok.

17. Obliečky na vankúše vyrobené z kvalitného drahého materiálu dodajú lesk aj tej najjednoduchšej pohovke. Neskladujte príslušenstvo!

18. Malý úzky stôl za zadnou časťou pohovky bude skutočným tajomstvom miestnosti. S týmto doplnkom bude bežná pohovka vyzerať ako dizajnérsky kus nábytku. Myšlienku môžete doplniť obľúbeným dekorom.

19. Najjednoduchší a najlacnejší kuchynský stôl je možné premeniť na skutočné umelecké dielo nalepením farebných keramických dlaždíc naň. Nápad je vhodný na obnovu poškodeného povrchu.

20. Niekoľko zdrojov svetla umiestnených na rôznych úrovniach robí miestnosť oveľa pohodlnejšou ako tá, kde je len klasický luster. Môžete vytvoriť svetlé akcenty na svoje obľúbené dekoratívne detaily.

21. Môžete si vylepšiť svoj kúpeľňový dizajn veľmi netradičným spôsobom. Dlaždice jednoducho natrite vodou odpudzujúcou farbou! Takáto technika by bola vynikajúcou alternatívou na opravu kúpeľne v prenajatom byte.

22. Podlaha kúpeľne nie je nevyhnutne kachľová. V súčasnosti existujú moderné typy laminátov, ktoré sa dajú použiť vo vlhkom prostredí. Nezabudnite do tohto interiéru pridať kvalitné príslušenstvo, veľké zrkadlo a niekoľko samostatných svetelných zdrojov.

A niekoľko zaujímavých nápadov pre váš domov ...

Romantická šedá.

Kuchyňa s prvkami etnického štýlu.

Luster neobvyklý dizajn v kombinácii s veľkými lúčmi.

Lakonická kombinácia bieleho a zlatého.

Bohatá modrá a zlatá.

Klasický interiér v novom čítaní.

Rebrík v štýle secesie.

Sila kontrastov.

Art deco prvky v klasickom interiéri.

Steny sú ukončené prírodným kameňom.

Neošetrené drevo a hrubé murivo v modernej kúpeľni.

Sprcha v tmavých farbách.

Rozhodnutie o masívnej zmene môže byť ťažké. Ale ak máte jasnú predstavu o tom, čo by sa malo stať na konci, môžete bezpečne začať s opravou. Váš domov snov môže byť realitou!

Pin
Send
Share
Send
Send