Výzdoba

Kreslenie priadzí je jednoduché, ale ako veľkolepé! Dokonca to zvládne aj začiatočník.

Kreslenie priadze alebo nití (Nitrography) je veľmi zaujímavý druh kreativity, ktorý by mala každá remeselníčka skúsiť aspoň raz. Nemusíte byť umelec a mať špecifické vedomosti k tomu, aby ste nakreslili obrázok z priadze - to zvládne aj začiatočník. Táto aktivita je pre deti veľmi vzrušujúca: rozvíja tvorivé myslenie a jemné motorické zručnosti rúk. Obrázky z priadze zase objem, farebné, mäkké a živé. Ale ich hlavnou výhodou je samozrejme to, že každý sa môže naučiť umenie nitrografie.

Pre prácu budete potrebovať nasledujúce materiály:

  • vytlačený (prednostne farebný) obrázok;
  • PVA lepidlo;
  • špáradlá alebo drevené špajle;
  • farebné priadze;
  • tenká vrstva penovej gumy alebo peny;
  • nožnice.

Začať kresliť priadzu:

1. Obraz by mal byť dostatočne veľký, aby vám uľahčil prácu. Čím menšie položky na obrázku, tým ťažšie je pracovať s priadzou. Ak chcete začať, bezpečný, vyhladený, vytlačený obraz na list penovej gumy alebo peny, ktorý by mal mierne presahovať obrázok. Na konci práce ho môžete odrezať a potom ho vložiť do rámu.

2. Začnite tým, že sledujete obrysy obrazu: Naneste tenký prúžok PVA lepidla pozdĺž obrysov a prilepte priadzu pomocou rezov, ktoré tvoria obrysy obrazu.

3. Keď skončíte so sledovaním všetkých obrysov, pokračujte v napĺňaní obrázka inými vhodnými farbami priadze. Urobte si čas: toto nie je rýchly, ale veľmi vzrušujúci proces.

4. Keď dosiahnete okraj vzoru, prerušte priadzu ostrými nožnicami. Vnútri kruhového a podlhovastého vzoru je najlepšie kresliť špirálu.

5. Pozadie by malo fungovať na samom konci. Po dokončení môžete vytvoriť rámec pre samotný obrázok, aby ste ho zvýraznili.

Obraz je pripravený! Nechajte ho vyschnúť a rámujte. Tu je niekoľko ďalších príkladov obrazov priadze: