Kuchařství

Príprava jedla na niekoľko týždňov ♥ Zmierňuje život každej hostesky

Pin
Send
Share
Send
Send


Dokonca aj tí, ktorí milujú variť, nemôžu vždy dať dostatok času. To platí najmä pre mäsové jedlá. Na jednej strane je výživná a chutná, na druhej strane - v kuchyni musíte vypracovať druhú alebo dokonca tretiu zmenu. Denné výlety na trh tiež umožňujú nie všetkým. To neznamená, že človek by sa mal popierať chutné a domáce jedlo. Vynikajúcim riešením by bola príprava polotovarov. Po zakúpení v dostatočnom množstve mäsa je ľahké ho nakrájať alebo otočiť, premeniť na budúci guláš, karbonátky, steaky a potom ho poslať do mrazničky.

Akonáhle ste strávili niekoľko hodín na spracovanie, môžete si poskytnúť celý mesiac prázdne miesta.

Mäso na kotlety, kotlety, karbonátky, lenivé kapustové rolky, ježky sa varí obvyklým spôsobom s pridaním všetkých potrebných surovín.

Jasné proporcie neexistujú. Každá žena v domácnosti rozhoduje o tom, ktoré korenie a koreniny použije. To isté platí pre výber mäsa.

Po vytvorení všetkého potrebného z mletého mäsa ho uvalíme do múky a pošleme ho v dávkach do mrazničky.

Pomocou ostrého noža urobte rezanie pre budúce steaky.

Časť mäsa sa nakrája na malé kúsky. V budúcnosti môžu byť použité na varenie prvých kurzov, pizze, mletých karbonátok, omáčok a ďalších.

Bez tvarovania sa balíme a časť náplne. To umožní improvizovať a diverzifikovať menu.

Posúvame mleté ​​mäso a mleté ​​mäso do tašiek, dávame im plochý tvar. Vďaka tomuto malému triku môžete do mrazničky vložiť oveľa viac potravín.

Domáce polotovary - skvelá alternatíva k nákupu polotovarov. Môžete ich použiť na varenie vašich obľúbených jedál v rúre, na panvici, v pomalom hrnci.

Podrobnejšie o zložitosti pripravovanej práce vo videu:

Pin
Send
Share
Send
Send