Life hacking

9 položiek zo špajze na odstránenie škvŕn potu

Pin
Send
Share
Send
Send


Skvrny potu sa nevyhnutne objavujú aj na najobľúbenejších šatách a oblekoch, ale ich odstránenie nie je také jednoduché. Je možné zabrániť vzhľadu, ale nie úplne odstrániť. Na uľahčenie úlohy rozlúčky s nimi je však jednoduché a všetko, čo potrebujete, je už vo vašom dome.

Umývacia kvapalina, peroxid vodíka a jedlá sóda

Zmiešajte jednu časť umývacieho prostriedku s dvoma časťami peroxidu vodíka a štipkou jedlej sódy. Výsledný produkt naneste na škvrnu a po nej starú zubnú kefku. Nechajte zmes pôsobiť jednu hodinu a položku umyte podľa odporúčania na štítku.

Soľná voda

Áno, taká jednoduchá náprava ako voda so soľou sa môže dobre vyrovnať so škvrnami od potu. Na liter vody budú potrebovať štyri polievkové lyžice soli. Použite čistú handričku, namočte škvrnu s výslednou kvapalinou, ako by ju zatĺkali. Pokračujte, kým škvrna nezmizne.

amoniak

Ak nejaké oblečenie má škvrnu potu, ktorý zmenil farbu látky, je lepšie hľadať pomoc od amoniaku na vyriešenie problému. Naneste malé množstvo látky na kontaminovanú oblasť a opláchnite. Potom si vec umyte vo vode s maximálnou povolenou teplotou. Táto metóda funguje skvele s čerstvými škvrnami.

drive2.ru

Voda s aspirínom

Aspirín je liek, ktorý sa nachádza takmer v každej domácnosti. Avšak, lekárske účely obmedziť jeho použitie nestojí za to. Rozdrvte dve tablety na prášok a zamiešajte v pol pohári vody. Nasiaknite miesto a nechajte stáť dve hodiny. Potom umyte podľa odporúčaní na štítku.

Jedlá sóda

Jedlá sóda je jedna z prísad, ktorých použitie nie je obmedzené na varenie. Môže sa použiť aj na odstránenie škvŕn z oblečenia. Zmiešajte sódu s vodou na pastovitú konzistenciu. Naneste pastu na škvrnu a nechajte hodinu. Umyte vodou a umyte predmet ako obvykle.

Citrónová šťava

Ak v chladničke ležal citrón, je čas ho použiť na odstránenie škvŕn z potu. Squeeze citrónovú šťavu a distribuovať ho na mieste, trieť do okolitého povrchu. Pridajte do zvyšnej šťavy trochu vody a aplikujte zmes na škvrnu. Nechajte šaty na slnku aspoň hodinu a potom umyte.

ocot

Ocot je pravdepodobne najznámejším bojovníkom za čisté podpazušia. Vezmite malé množstvo octu a rozotrite ho do škvrny. Umyte vec vodou s maximálnou prípustnou teplotou.

vodka

Nie, nemusíte piť, aby ste zabudli na škvrnu. Zmiešajte teplú vodu s vodkou v rovnakom pomere, naneste na škvrnu a vec umyte. Tento nástroj tiež pomáha odstraňovať nepríjemný zápach z oblečenia.

Pin
Send
Share
Send
Send