Kuchařství

Sladká indiánska sladkosť - varená bez rúry a ... v baleniach vajec

Burfi so sezamom - úžasná indiánska sladkosť, ktorá sa už dávno stala tradičnou. Chuť je veľmi ťažké sprostredkovať: je krémová, bohatá, sladká, ale nie klonujúca, mäkká, voňavá a sezamová. Hlavná vec - je veľmi ľahké variť: nič nepečte! Aj keď nemáte špeciálne formy, v takom prípade môžete ľahko urobiť krémovú indickú burfi so sezamom.

Ak chcete vytvoriť burfi, budete potrebovať:

  • biely sezam - 100 g;
  • maslo 82,5% - 180-200 g;
  • cukor poleva - 75 g;
  • suché mlieko (akýkoľvek obsah tuku) - 100 g.

Varenie burfi:

1. Roztopte maslo v hrnci, pridajte sezam. Začnite ho smažiť až do zlatohnedej farby. Pamätajte, že čím silnejšie je sezam pečený, tým bohatšia a jasnejšia bude chuť indickej sladkosti.

2. Keď je sezam úplne zhnednutý, zahrievanie vypnite, zmes sa ochladí na teplotu miestnosti. Pridajte práškové mlieko a práškový cukor, dôkladne premiešajte, aby v zmesi neboli žiadne hrudky.

3. Teraz vezmite formy na ľad alebo špeciálne formy na výrobu sladkostí a nalejte na ne krémovú zmes sezamu. Ak nemáte takéto formy, nezáleží na tom - vezmite plastovú nádobu na vajcia, dôkladne opláchnite, osušte a naplňte krémovou zmesou.

4. Formu odošlite do mrazničky aspoň hodinu (alebo až do úplného zmrazenia). Potom oslovte voňavé krémové sladkosti a vychutnajte si výsledok!