Kuchařství

Tajomstvo od šéfkuchára, ktorý prinesie vaše toasty na novú úroveň

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdá sa, čo by mohlo byť rozkazom na toast s maslom? Najprv ho smažte a potom aplikujte olej. Avšak veci nie sú také jednoduché, ako sa zdajú.

"Ak si toast namažete maslom predtým, ako ho pošlete na smaženie, maslo sa roztaví a rovnomerne absorbuje, čo znamená, že chuť bude bohatšia," hovorí Kelly Jacques, ktorá kontroluje pekáreň Breads.

Okrem toho to bude viac chrumkavé toast. "Rovnomerné rozloženie masla na chlieb pomáha získať jemnú, jemnú textúru a teplo zmení povrch kusa na ostrý," zdôrazňuje Jacques. "Ale v prípade spätného použitia masla, začne sa topiť a premení ostrý na mäkkú kôru. Ale koniec koncov, pečíme chlieb len kvôli tomu."

Mazanie s maslom pred pečením je najlepšou voľbou, ak pripravíte sladké toasty, napríklad so škoricou a cukrom. V tomto prípade sa cukor taví rýchlejšie a karamelizuje. Je však dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel.

Mäkké maslo je lepšie

Bez ohľadu na to, či olej používate pred alebo po varení, mal by byť mäkký. To je dôležité najmä pre čerstvý chlieb, aby nedošlo k pokazeniu jeho textúry. Okrem toho, mäkké maslo je ľahšie distribuovať rovnomerne, dokonca aj na samých okrajoch kusu.

Vytvorte hrubú vrstvu

Pamätajte si, že maslo je určené nielen pre vrch, ale aj pre stred a dno chleba. Takže sa nemusíte šetriť na oleji. Do konca varenia sa absorbuje do chleba.

Použite rúru

Je zakázané používať opačný spôsob použitia masla pri pečení chleba v pravidelnom hriankovači. Olej sa bude topiť, budete spáliť prsty, alebo môžete spustiť oheň vôbec. Je lepšie používať gril, ktorý je vo väčšine pecí. Rozotrite chlieb na pravidelnom plechu na pečenie tak, aby roztavené maslo pečilo dno.

Postupujte podľa tohto postupu

Maslo, cukor, byliny - to všetko môže rýchlo horieť, takže je dôležité sledovať toasty. Zvyčajne stačí dve alebo tri minúty.

Pin
Send
Share
Send
Send