Pre Dom a Chaty

Česneková pochúťka pre orchidey: bohatá kvitnutie zaručená

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekedy normálne rastúce orchidea z nejakého dôvodu nie je až kvety. Poznať jeden trik, je ľahké zmeniť situáciu. Nie je nutné používať stimulátory rastu a drahé hnojivá. Existuje rozpočet a verejne dostupný nástroj, ktorý môže poskytnúť energický kvitnutie. Všetko, čo potrebujete, je naliať infúziu cesnakovej vody cez orchidea. Dlho očakávaná šípka s obličkami nebude musieť po takejto stimulácii dlho čakať.

Sila cesnakovej vody

Cesnak, alebo skôr jeho infúzia, je vhodný pre izbové rastliny, najmä pre kvitnúce rastliny. Výhody cesnaku vody veľa. Vďaka tomu sa zlepšuje koreňový systém rastliny a stimuluje sa tvorba stopky. Okrem toho, baktericídne vlastnosti cesnaku sú prirodzené antiseptické a pomáha v boji proti chorobám a škodcom.

Po 2 týždňoch po zalievaní orchideí s cesnakovou vodou môžete vidieť šípky.

Tajomstvo varenia cesnaku infúzie

komponenty:

  • 6 strúčikov cesnaku;
  • 0,5 litra vody;
  • 1/2 tabliet kyseliny jantárovej.

Na prípravu je potrebné kyselinu jantárovú rozpustiť v horúcej vode. Po ochladení stlačte cesnak cez lis a pridajte do kvapaliny. Teraz je potrebné naliať všetko do sklenenej nádoby a nechať ju variť 24 hodín.

Funkcia zavlažovanie orchidey

Po prefiltrovaní cesnakovej infúzie ju pridajte do širokej nádoby s mierne vyhrievanou destilovanou vodou. Do nádoby vkladáme hrniec s orchideou tak, aby bol 2/3 pokrytý tekutinou. Rozlievame na vrch, takže všetka kôra je nasýtená vlhkosťou a nechá sa stáť 1-2 hodiny.


Vyberieme orchidey z vody a usporiadame ich na mieste. Zostávajúca voda môže byť napojená na iné kvety. Môžete použiť túto metódu zalievanie 2-3 krát mesačne. Po niekoľkých hodinách zmizne vôňa cesnaku. A orchidey majú veľa živín a sú nasýtené životodarnou vlhkosťou.

Pin
Send
Share
Send
Send