Pre Dom a Chaty

Jednoduchý box na skladovanie zeleniny

Pin
Send
Share
Send
Send


V čase jesenného zberu vyvstáva otázka, ako zeleninu uchovávať lepšie a dlhšie. Prvou podmienkou je dobré vetranie, druhým je ľahký prístup. Je dôležité, aby náklady na skladovanie nezanechali dieru v rodinnom rozpočte. Riešenie tohto problému s tromi podmienkami bolo nájdené Jack všetkých obchodov!

Krok 1: príprava materiálov a nástrojov

Drevené palety sa už dlho stali obľúbeným materiálom mnohých remeselníkov: sú lacné a ľahko dostupné. Hlavným problémom ich použitia je zbaviť sa zbytočných nechtov. Táto práca môže trvať veľa času! To však trvalo inžinierovi.

Parafrázuje slávne vyhlásenie Archiméda: „Dajte mi (dosť dlhý) bod podpory a pôjdem na zem“, s istotou vyhlásil: „Dajte mi záhradné vidle a paletu rozoberiem do jej častí!“

Ako východiskový materiál boli vybrané 2 palety, ktoré neboli ošetrené chemikáliami (nakoniec budú použité na skladovanie potravín).

Krok 2: Demontáž

Demontovaná paleta je teda doska s rozmermi 1200 × 100 mm a doska s rozmermi 4 × 2 cm, ktoré boli rozrezané na dve časti. Okrem toho sa rozrezalo 14 lamiel s dĺžkou 400 mm na šírku 62 mm. Neskôr uvidíte, ako boli použité v dizajne krabice.

Krok 3: Montáž strán skrinky.

Na vytvorenie 2 bočných stien skrine boli použité lamely s rozmermi 2 × 2 cm a 400 mm. Kratšie dosky boli fixované s medzerou 62 mm. Aby sa zabezpečilo, že hotová škatuľa zostane stabilná, na zadnej strane sa nainštaluje priečna priečka.

Krok 4: Inštalácia rámu.

Podľa myšlienky pána bolo rozhodnuté postaviť 800 mm širokú krabicu. Na tento účel bolo potrebné pripraviť drevené lamely s rozmermi 4 x 800 mm x 50 mm a upevniť ich na vrch a spodok rámu.

(Všimnite si prosím, že horné koľajnice nie sú namontované na prednej strane, ale presne na vrchu. Tým sa zabezpečí voľný prístup k zelenine na hornej výsuvnej polici.)

Krok 5: Zásuvné police

Pre každú výsuvnú poličku sme použili drevené odrezky, ktoré zostali z konštrukcie bočnej steny (400 mm x 37 mm, na každej strane). Predné a zadné lamely sú tiež rezané z paletových dosiek s rozmermi 750 mm x 50 mm. Základňa skrine je zostavená z líšt 6 x 100 mm x 400 mm. Všetky diely sú upevnené klincami a skrutkami.

Krok 6: Hotový výrobok

Keďže box je určený na skladovanie zemiakov, mrkvy a inej zeleniny, bolo rozhodnuté, že strom nebude maľovať. Aj keď je to žiaduce, je možné police a rám zakryť vrstvou ekologicky šetrného moridla. Aby sa police pohybovali ľahko a ticho, ich strany sa treli bežnou sviečkou. Takže praktická a funkčná skrinka na skladovanie zeleniny je pripravená! A takmer zadarmo (okrem 4 tuctov klincov a skrutiek).

Pin
Send
Share
Send
Send