Pre Dom a Chaty

Dvadsať neočakávaných použití WD-40

Pin
Send
Share
Send
Send


Univerzálna kvapalina WD-40 je možná známa všetkým. S jeho pomocou môžete odstrániť hrdzu, odstrániť zaseknutý skrutku, vyvinúť starý zámok. Existujú však WD-40 a veľmi neočakávané aplikácie.

Prilepené prsteň

Rozhodli ste sa vyskúšať na starom ringu a teraz ho nemôžete odstrániť? WD-40 na záchranu. Jednoducho naneste tekutinu na prst a krúžok sa bez problémov vypne.

Drevené nástroje

Náradie s drevenými hrotmi s časom sa môže stratifikovať kvôli tomu, čo je ľahké získať triesku alebo rez. Aby ste predišli týmto problémom, utrite WD-40 do dreva. To ho chráni pred hnilobou a štiepením.

Gum vo vlasoch

Odstránenie žuvačky z vlasov bude oveľa jednoduchšie, ak si ju postriekajte WD-40. Je to dôležité! Nenechajte vniknúť do očí a sú v dobre vetranom priestore.

sekundové lepidlo

Každý aspoň raz v živote kvapkal superglue na kožu. Odstránenie nie je tak jednoduché, ale nie s WD-40. Lepidlo môžete odstrániť aj aerosólom z iných povrchov, na ktoré spadol.

Čajové škvrny

Ak je váš obľúbený hrnček znečistený čajom alebo kávou, posypte ho WD-40 a odstráňte nečistoty špongiou. Potom riady dôkladne opláchnite čistiacim prostriedkom.

samolepky

Ak je nálepka umiestnená na nejakom povrchu, ktorý sa nedá odstrániť, posypte ju WD-40 a utrite ju kvapalinou handričkou.

Brilantné striebro

Naneste niektoré WD-40 na mäkkú handričku a utrite strieborný tovar. Predídete tak strate lesku a udržaniu kovu v dobrom stave celé roky.

Žuvačka

WD-40 pomôže odstrániť žuvačku z akéhokoľvek povrchu: koberec, gumové podrážky, oblečenie. Aplikujte kvapalinu, nechajte stáť a odstráňte gumu.

Farebné ceruzky

WD-40 bez problémov zvládne farebné ceruzky a pastelky na stenu, nábytok, oblečenie. Kvapalinu naneste na škvrnu a odstráňte ju mäkkou handričkou.

Klávesy

Postupom času sa klávesy na klavíri môžu zožltnúť. WD-40 pomôže vrátiť ich do starého vzhľadu.

atrament

WD-40 ľahko odstráni atrament z džínsov alebo kože. Naneste tekutinu na škvrnu, nechajte stáť a potom umyte ako obvykle.

Ochrana nástrojov

Tenká vrstva WD-40 pomôže zabrániť korózii na nástrojoch.

Stuck okuliare

Niekedy, keď sú naskladané na seba, okuliare sa môžu zaseknúť, aby ich oddelili, aplikovali trochu WD-40 a počkali niekoľko sekúnd. Potom ich opatrne oddelte a pred použitím ich umyte.

Škvrny na koberci

Naneste WD-40 na miesto na koberci, počkajte dve minúty a odstráňte špongiou a mydlom a vodou.

Gitarové struny

Naneste malé množstvo WD-40 na tkaninu a jemne utrite struny. Nedotýkajte sa iných častí gitary.

Chladnička

Keď sa potraviny držia na policiach, nie je ľahké ich odstrániť obvyklými prostriedkami. V tomto prípade WD-40 príde na záchranu.

Kožený nábytok

S WD-40 zmäkčujte a chráňte čalúnenie kože. Naneste malé množstvo tekutiny na tkaninu a prejdite cez kožu.

Predúprava škvŕn

Ak sa zdá, že škvrnu je ťažké odstrániť, naneste niektoré WD-40, nechajte stáť a umyte ako obvykle.

Farby na vozidle

Zvykli ste si na parkovisku a nechali ste maľbu na pamäti? Naneste na škvrnu WD-40, počkajte niekoľko sekúnd a odstráňte ju čistou handričkou.

hmyz

Invazia hmyzu, najmä švábov, môže byť skutočnou nočnou morou. Môžete sa ich zbaviť pomocou WD-40. Hmyz nastriekajte priamo a okamžite umierajú. Prechádzka všetkými sloty a diery, aby sa zabránilo nezvaný hostí.

Špinavé ruky

Celodenné kopanie v aute v garáži? Umyť si ruky po tom môže byť veľmi ťažké. Naneste malé množstvo WD-40 a utrite ho do pokožky. Odstráňte papierovou utierkou, potom si umyte ruky mydlom a vodou.

Rybárske návnady

Môže sa to zdať zvláštne, ale ryby ako WD-40. Sprej návnada získať väčší úlovok.

Zamotaný vlasec

Pokračovanie v téme rybolovu. WD-40 pomôže rozlúštiť neusporiadaný vlasec.

Rošt

Mriežky na grilovanie je ťažké prať. Môžete však odstrániť všetky tieto prilepené potraviny s WD-40. Aplikujte sprej, počkajte pol minúty a odstráňte všetko pomocou tuhej kefy. Po opláchnutí saponátom.

Pin
Send
Share
Send
Send