Pre Dom a Chaty

Kefír, cukor, soľ a cesnak úspešne nahradí chémiu v záhrade

Škodcovia, nízke výnosy a zlý vývoj ovocia nútia záhradkárov obrátiť sa na chemikálie a pesticídy. Ukazuje sa však, že mnohým problémom v záhrade sa dá vyhnúť jednoduchými, známymi a prírodnými produktmi, ako je cesnak, kefír, horčica, ako aj soľ a cukor. Boli to tí, ktorí využili letných obyvateľov pred tým, ako sa objavili prípravné práce. Pozrime sa, ako a v akých prípadoch ich môžete použiť na lôžkach, aby sa zvýšili výnosy a zbavili sa škodcov.

Cesnak na zvýšenie výnosov zemiakov a zabránenie neskorej plesni

Všetci obyvatelia leta "so skúsenosťami" čas od času prerušia zemiaky. Vďaka tomu sa môžete vopred dozvedieť, čo bude úroda na jeseň. Ak sa vám zdá, že to nie je príliš veľké, skúste nasledujúci rok nasledujúcim spôsobom: pridajte 10 kg drveného cesnaku do 10 litrov vody. Vo výslednom roztoku cesnaku umiestnite výsadbový materiál cez noc (asi 9 hodín). Tak, nielen dezinfikovať semená, ale aj stimulovať rast rastliny. Kontrola: po takomto jednoduchom triku sa výnos zvýši aspoň o tretinu!

Ďalšou skvelou vlastnosťou cesnaku je kontrola škodcov. Prečo čakať na prvé príznaky neskorej plesne na paradajkách, ak môžete varovať vôbec? 50 g. rozdrvený cesnak sa pridá do vedra s vodou. Výsledná zmes sa nastrieka listami paradajok. Cesnak môže byť úspešne nahradený fermentovaným kefírom v množstve 1 liter na vedro vody.

Soľ pre sladkú a veľkú repu a proti plesni

Všimli ste si, že korene repy sa skôr podobajú reďkovkám? Veľmi malá a pikantná repa nie je dôvodom na kontaktovanie chémie z obchodu. Pripravte si fyziologický roztok: 50 g sa pridá do nádoby s vodou. bežná stolová soľ. Tento roztok by mal byť kŕmený repou, ale nie zvyčajným spôsobom - pod koreňom, ale vo vzdialenosti 10 centimetrov od koreňových plodín. Zvážte, že takéto obliekanie sa vykonáva, ak repa vytvorila aspoň 8 pravých listov!

Ďalšou výhodou soli je schopnosť odolávať neskorej plesni. Všimol si jeho prvé príznaky na rastlinách paradajok? Nenechajte sa ponáhľať na nákup finančných prostriedkov na boj proti hubovým chorobám. Ak chcete ušetriť ovocie, stačí urýchliť ich rast. To pomôže jednoduchú soľ. Ak chcete zrýchliť dozrievanie ovocia môže byť kvôli abscísne listov. Rozpustite 100 g. soľ v 1 litri vody, čím sa získa koncentrovaný roztok. Spray listy paradajok. Po nejakom čase sa zafarbí na žlto a odpadne a všetka sila rastliny pôjde na dozrievanie ovocia. Mimochodom, tenký film soli na paradajkách ich zachráni pred ďalším poškodením neskorou plesňou.

Cukor vs. kapustová polievka

Musí sa to riešiť osobitným spôsobom. Urobiť hustý cukrový sirup, ale tak, aby zostal lepkavý, ale nie je stuhnutý v karameloch. Nalejte sirup do taniere a umiestnite ich po obvode lôžok, kde sa parník obťažuje. Okrem toho pridajte štipku suchých kvasiniek do každého taniera. Po určitom čase začne proces kvasenia, ktorého vôňa priláka kapusta. Škodca príde na tanierik a zostane tam, pretože sa bude jednoducho držať cukrového sirupu.