Pre Dom a Chaty

Nenáročný a krásny: TOP z najviac odolných izbových rastlín

Pin
Send
Share
Send
Send


Tam sú medzi rastlinami, ktoré môžu byť bezpečne nazýva "nie je zabitý." Nemajú strach zo sucha, nedostatku vrchného obväzu alebo dostatočného množstva svetla, predstihnú príležitostné nadmerné zalievanie alebo prítomnosť prachu. Vo všeobecnosti je radosť sa o ne starať.

Mastné alebo skrášlené

Tuková žena, populárne nazývaná peniaze strom, má zásobu vlhkosti vnútri listov. Sucho a suchý vzduch sa nebojí. Túto kvetinu možno bezpečne nazvať vodcom reprodukcie. To trvá koreň v priebehu niekoľkých dní, zatiaľ čo príloha alebo rozbité listy môžu byť jednoducho pochovaný, dokonca aj bez vloženia do vody. V zime, kvetina pohodlne cíti na parapete pri vetraní miestnosti. Blossy bude kvitnúť len v „extrémnych“ podmienkach (pri teplote 10 až 18 ° C).

sukulenty

Sukulenty, zvyknuté na teplo a sucho v ich historickej domovine, sú mimoriadne trvalé. Môžete si vybrať nielen kaktusy s tŕňmi, ale aj kvety s hladkými alebo hrubými listami. Jedinou požiadavkou je špeciálna zmes podzemnej vody pre sukulenty.

Nolina (ona je bocarnay)

Originálny kmeň kvetu v kombinácii so zeleným uzáverom ho robí obzvlášť atraktívnym. Výdrž tohto južného pekla tiež nedrží. Bude znášať niekoľko týždňov neprítomnosti, a pre hojné zalievanie po suchu, on bude "ďakujem" so zhrubnutím stonky. Mimochodom, je to presne to, ako sa tvorí kmeň, pričom sa zároveň stará o absenciu stagnácie vody.

Chlorophytum

Ak na mesiac zabudnete na chlorophytum, prežije to. Tiež ľahostajný pruhovaný pohľad na konštantný odtieň, objem hrnca a kvalita pôdy. Tento extrémny pocit je dobrý aj pri teplote +10 ° C.

Zamioculcas alebo dolár strom

Vrubovanie tohto kvetu je oveľa ťažšie ako učenie sa, ako sa oň starať. Zamioculkas sa cíti skvele v zle osvetlených miestnostiach, stoicky toleruje nedostatok potravy a transplantácie, navyše naozaj miluje škvrnu. To môže byť zasadená v úzkom vzťahu k koruny úzky, ale vysoké hrnce.

Pípal

Táto kvetina má mnoho druhov. Všetci zdieľajú extrémnu odolnosť. Nedostatok systematického zavlažovania, polotienenia, suchého vzduchu ficus sa nestará. Prostredníctvom chur, môže zarastené kvetina rezané nehanebne, to bude prínosom pre rastlinu.

Pahira Aquatika

Množstvo vlhkosti a dobré svetlo po celý deň, aby táto kvetina cítiť nepríjemné. Ale pre zalievanie každých 7-10 dní a umiestnenie v tmavom rohu pachiry bude vďačný.

Sansevera, ona je Sansevieria

Ľudia nazývajú tento kvet štika chvostom. Okrem jednoduchosti má táto rastlina ďalšiu výhodu - schopnosť čistiť vzduch a obohatiť ho kyslíkom. Sansevera je ľahostajná k nadmernému zavlažovaniu a suchu. Nemá strach z prievanu a poklesu teploty. Toleruje tieň, ale s množstvom svetla má jasnejšiu farbu.

spatifillyum

Jediná vec, ktorú Spathiphyllum nemôže tolerovať, je prievan a chlad. Bez zalievania môže tento kvet stáť až 2 týždne aj počas obdobia kvitnutia. Samozrejme, že bude trochu vädnúť, ale hneď po obdržaní dávky životodarnej vlhkosti, bude sa zdvihnúť a dostať sa do formy. Môže robiť bez doplnkov, zatiaľ čo nebudú zbytočné.

Zlaté peniaze

Kučeravé kvety, ktoré sa často kultivujú ako ampel. Neboj sa tieňa, nadmernej vlhkosti, teplotných zmien. Dokonale čistí vzduch. To môže prežiť aj v neprítomnosti zdrojov prirodzeného svetla, napríklad v kúpeľni.

Pin
Send
Share
Send
Send