Pre Dom a Chaty

9 najúčinnejších spôsobov kontroly burín bez chémie

Pin
Send
Share
Send
Send


Keď ste strávili veľa času a úsilia na odstránenie nenávidených burín, ich skorý návrat na stránku môže veľmi pokaziť náladu. Ak chcete rýchlo a efektívne sa zbaviť burín, použite 9 užitočných tipov nižšie.

Jedlá sóda

Je schopný obmedziť rast burín a to je obzvlášť vhodný spôsob na odstránenie trávy v prasklinách chodníkov a obrubníkov. Jednoducho posypte trochu sódy na miestach, kde plevel výhonky.

soľ

1 diel soli sa rozpustí v 2 dieloch horúcej vody. Nalejte zmes do burín. Môžete tiež len posypať soľ na miestach, kde sa burina snaží vyklíčiť.

alkohol

Alkohol spôsobuje dehydratáciu a je to práve táto kvalita, ktorá pomôže zničiť burinu v tejto oblasti. Pridajte 30 gramov vodky do 2 šálok vody a odkvapkajte trochu tekutého mydla. Všetko premiešajte v sprejovej fľaši a postriekajte burinu uprostred dňa, keď sa slnko zohrieva najviac.

Aromatická zmes

Zmiešajte 1 šálku soli, 3 litre octu, trochu tekutého mydla a citrusového esenciálneho oleja. Zmes postriekajte na burinu.

kukuričná múka

Zabráňte vzniku burín použitím kukuričnej múky. Posypeme ju na miesta, kde burina zvyčajne rastie - to sťaží množenie semien.

noviny

Položte listy novín v 3-4 vrstvách na stanovište burín a posypte veľkým množstvom mulča na vrchole. Noviny sťažujú slnečnému žiareniu preniknúť do pôdy a prirodzene chránia vašu oblasť pred burinami.

Vlastný trávnik

Najjednoduchší spôsob, ako netrpieť burinami je pestovanie vlastného trávnika.

Odstraňovanie burín starým spôsobom

Samozrejme, zo zoznamu nie je možné vylúčiť najefektívnejší spôsob odstraňovania burín ručne pomocou ostrého záhradného nástroja. Plevel by mal byť vykorenený, aby sa zabránilo jeho opätovnému objaveniu.

Vriaca voda

Táto metóda je tiež známa mnohým, pretože je účinná a jednoduchá. Len nalejte vriacu vodu cez burinu, a to povedie k jeho smrti.

Pin
Send
Share
Send
Send