Na pozemku

Rozpočtový spôsob chovu petúnie existuje! Hlavná vec je urobiť všetko správne

Pin
Send
Share
Send
Send


Petunia je jednou z najkrajších kvetín, príjemných letných obyvateľov a majiteľov osobných pozemkov s dlhou dobou kvitnutia. Veľké množstvo odrôd a farieb vám umožní vytvoriť kvetinové záhony úžasnej krásy. Poskytnúť si rôzne odrody petúnie v dostatočnom množstve na vytvorenie záhonu, nie je nutné kupovať všetky sadenice. Skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze a získať to, čo chcete, je rezanie.

Kúpiť v tomto prípade bude mať jeden svieži petúnie Bush rôznych farieb. Ak je to potrebné, dáme puzdru trochu vyrastať a rozdelíme ho na samostatné časti.

Z jedného kríka sa dá ľahko získať až 10 odrezkov dlhých 5-7 cm, ak sú v čase štepenia na pupene pupene, mali by byť odstránené. Kvety sa tak zapustia rýchlejšie. Každá stonka je ošetrená Kornevinom alebo iným koreňovým stimulátorom a zasadená do vopred pripraveného pohára.

Rašelinový substrát s prídavkom perlitu bude ideálnou zmesou zemín pre sadenice petúnie. Rezy v tejto pôde dostanú všetky potrebné potraviny a nebudú vyschnúť. Zostáva naliať semenáčiky, dať ich do tieňa a prikryť fóliou. Aby sa predišlo plesniam, mali by byť semenáčiky denne vetrané a v prípade potreby napojené. Po jednom a pol až dvoch týždňoch budú mať petúnie korene. Len pár dní - a môžete sa zbaviť filmu. Po posilnení koreňového systému zostáva zostať tu petúniu na záhon s kvetinou zeme.

Pin
Send
Share
Send
Send