Pre Dom a Chaty

Myšlienky mini záhrada - živý kútik prírody, kde môžete uniknúť zo všetkých

Pin
Send
Share
Send
Send


Chcete kútik, kde by ste sa mohli schovať pred každým, relaxovať a oddychovať, ale sťažovať sa, že priestor v dome / apartmáne neumožňuje? Vydrž: nie je veľkosť miestnosti hlavná vec? Ako prax ukázala, čím menej priestoru je pridelených na záhradu, tým krajšie a krajšie to dopadne! Tento fenomén je vysvetľovaný veľmi jednoducho: v malej záhrade je potrebné, aby sa zmestili všetky tie najpotrebnejšie a dosiahli harmóniu v detailoch, ale vyžaduje si to čas a horiacu túžbu. Pre neúprosných optimistov existuje niekoľko druhov malých záhrad, ktoré môžete použiť ako základ pre svoj budúci životný kútik!

Mini záhrada vnútri

Tu si môžete predstaviť fantáziu a vziať ako celú miestnosť (napríklad lodžiu a balkón) alebo len malý roh pod záhradou, elegantne ju obklopiť, povedzme, sklenenou priečkou. Táto záhrada je univerzálna - je vhodná aj pre malé byty.

Ak chcete vytvoriť individuálny štýl záhrady, použite netriviálne návrhy. Napríklad, zasadiť malé rastliny v zaujímavých, ručne-vyrobené hrnce, alebo vytvoriť závesnú záhradu!

Moderná mini záhrada

Chcete, aby bola záhrada štýlová? Znížiť počet rastlín zameraním na niekoľko veľkých. Používajte drevené, kamenné a keramické konštrukcie. Môžete si dať malú fontánu.

Rustikálna mini-záhrada

Myslíte si, že v záhrade nie je miesto pre umelé materiály? Venujte pozornosť dedinským mini záhradám - sú veľmi útulné a spravidla si nevyžadujú veľké investície.

Mini-záhrada v orientálnom štýle

Čo môžete povedať o myšlienke mini-záhrady v štýle zenového budhizmu? V takom rohu si môžete naozaj oddýchnuť svoje telo i dušu. Použite piesok, zaoblené kamene, zaujímavé figúrky na diverzifikáciu záhrady.

Mini-záhrada by mala ... rozšíriť?

Napriek tomu chcem, aby bola záhrada o niečo väčšia? Potom hrajte so svetlom, farbou a usporiadaním rastlín. Zamerajte sa na pastelové odtiene, nechajte viac voľného priestoru, usporiadajte rastliny na okrajoch, čím uvoľníte centrum.

Pin
Send
Share
Send
Send