Pletenie

Netriviálna myšlienka: originálne palčiaky pre dvoch

Pin
Send
Share
Send
Send


Prichádza chlad, čo znamená, že každý bude chcieť viac tepla. Táto nádherná súprava vám ju poskytne doslova aj obrazne. V Nórsku sú palčiaky súčasťou národných kostýmov niektorých regiónov. Nosia sa pri zvláštnych príležitostiach, vrátane nevesty a ženícha na svadbe. Táto tradícia viedla k vynálezu neobvyklého vzoru pre pletenie: dvojité palčiaky, v ktorých sa milenci môžu držať za ruky.

Najlepšie je spojiť dva páry rukavíc (každý samostatne) a jeden spoločný, v ktorom môžete chodiť spolu. Ak chcete pliesť len pár kit, vziať 500 metrov vlny priadze (pre ďalšie palčiaky budete potrebovať asi 300 viac). Škandinávske palčiaky s tradičnými vzormi sú pletené v čiernej a bielej farbe, ale môžete si vybrať vlastné farby a vzory.

Budete potrebovať:

  • Sada 6 ihiel na pletenie (alebo kruhových ihiel);
  • prírodná vlnená priadza (pre škandinávsky vzor, ​​majú dve farby);
  • gobelínová ihla;

Tradične, palčiaky pletené hrubé žakárové pletenie. Plátno by malo byť pevné, aby palčiaky boli dobre chránené ruky pred mrazom.

Počas pletenia, na morskej strane rukavíc, tvoria skôr dlhé nite, ktoré tvoria hlavný vzor. Mali by byť zachytené cez 2-3 slučky tak, aby palčiaky boli pohodlné. Ak chcete, aby sa vlákna zamotali, pri zmene farieb podržte primárnu farbu na vrchu a ďalšiu - na spodnej strane. Okrajové slučky sú pletené z nití dvoch farieb.

Môžete pliesť palčiaky pomocou tradičného žakárového vzoru, alebo si vybrať svoj vlastný vzor. Veľké rukavice je pletené z dvoch rôznych elastických pásikov (mali by zodpovedať veľkosti mužskej a ženskej ruky), ktoré sa neskôr spoja do spoločného detailu.

Užite si zimu v nádhernej spoločnosti!

A niekoľko ďalších nápadov inšpirácie:

Pin
Send
Share
Send
Send