Výzdoba

Dom bude zachránený pred chladnými ... teplé záclony! Majster triedy na šitie takýchto záclon

Pin
Send
Share
Send
Send


Cold je za rohom, a niekto, kto už s rôznym úspechom sa snaží s nimi vysporiadať. Nespoliehajte sa iba na ohrievače, je oveľa dôležitejšie, aby sa zabránilo tepelným stratám. To pomôže zachrániť a ušetriť vzácne stupne. Aj keď vo vašom dome sú moderné okná, nebude zbytočné ohrievať otvory so závesmi. Tu je ohromujúca master trieda, ktorá vám umožní počkať, kým sa ústredné kúrenie nezapne bez zamrznutia.

Hlavné tajomstvo týchto záclon v špeciálnom prevedení plátna, ktorý obsahuje niekoľko vrstiev. Jeden z nich - špeciálna izolácia, ktorá odráža tepelné lúče späť do miestnosti. Môžete ho nahradiť niečím podobným ako sintepon alebo inou poréznou látkou. Zo strany skla potrebujete hrubú tkaninu, ktorá bude plniť funkciu čiernej farby. Hlavná strana - látka, ktorá vyhovuje vášmu interiéru.

Okrem tkaniny budete potrebovať:

  • Ihly a nite, šijacie stroje;
  • Meracie pásky;
  • nožnice;
  • šijacie kolíky;
  • Krieda na rezanie

Plátno by malo úplne prekrývať vaše okno. Rozmery izolácie je možné vypočítať podľa veľkosti dĺžky a šírky a pre hlavné tkaniny pridajte 5 cm na každú stranu pre prídavky. Nanášajte látku na pevný povrch, v prípade potreby ju žehlite. Čierna a hlavná tkanina sa sklopí dovnútra a zaistí kolíkmi. Šiť obdĺžnik na troch stranách, potom odskrutkujte a železo švy.

Teraz by ste mali vyplniť izoláciu vo výslednom "vrecku". Uzamknite rohy obloženia ručnými stehmi. Potom zložte textíliu do otvoreného rezu a zašívajte, zalomte okraje smerom dovnútra.

Zostáva šiť švy a zavesiť závesy na okno.

Môžete použiť jeden druh tkaniny pre kryt, ak chcete robiť bez stmavnutia. Staré záclony môžete prerobiť a doplniť ich izoláciou.

Pin
Send
Share
Send
Send