Kuchařství

Niekoľko tajomstiev o rastlinnom oleji, ktoré ani skúsení ženy v domácnosti nevedia

Pin
Send
Share
Send
Send


Je ťažké predstaviť si kuchyňu, ktorá nemá rastlinný olej. Niektorí dávajú prednosť iba olivovým, iní znášajú bežnú slnečnicu. Akékoľvek oleje, ktoré používate pri varení, dávajte pozor na niektoré triky a tajomstvo - pomôžu nielen pri varení.

Kuchynské triky

Voňavý šalátový dresing

Rastlinný olej, podobne ako akýkoľvek iný tuk, dokonale absorbuje arómu. Použite túto vlastnosť, aby sa sami voňavé zmesi oleja a korenia. Pridajte svoje obľúbené korenie a bylinky do nerafinovaného slnečnicového alebo olivového oleja a potom odošlite na tmavé miesto 10-12 dní. Po infúzii oleja ju uložte do chladničky a pridajte ju do čerstvej zeleniny alebo hotových jedál.

Nikdy nepečte v nerafinovanom oleji a nepoužívajte ho na pečenie

Nezmyselne dôverujte omylu, že nerafinovaný olej je zdravší. Pokiaľ ide o tepelné spracovanie výrobkov, vyberte si rafinované. Olej prvého odstreďovania dokonale dopĺňa studené jedlá a pri zahrievaní začína fajčiť a horieť. Ak chcete zachovať vôňu, pečte pokrmy s malým množstvom rafinovaného oleja a pridajte chuť po varení.

Po vyrezaní cibule a cesnaku utrite dosku

Ak potrebujete nakrájať ovocie, zeleninu a iné výrobky po cibuľke a cesnaku, utrite dosku olejom, aby ste ju zbavili zbytočného zápachu. Olej sa môže zmyť teplou vodou aj bez použitia mydla a pracieho prostriedku.

Uložte liatinové riady z hrdze

V dôsledku návratu záujmu o liatinové a medené riady sa stáva problém prevencie hrdze a oxidácie aktuálny. Po umytí utrite hrnce a panvice suché a prikryte tenkou vrstvou rafinovaného oleja. Po tomto ošetrení budú pokrmy chránené až do ďalšieho varenia.

Ľahko trením syr

Proces môže byť výrazne urýchlený mazaním strúhadla olejom. Syr bude ľahšie kĺzať po povrchu a budete sa s prácou rýchlo vyrovnať. Táto metóda je nevyhnutná pre mäkké syry.

Znížte prívod oleja pomocou rozprašovacej trysky

Takéto zariadenie pomôže rovnomerne rozdeliť veľmi malé množstvo oleja na tanier. Ideálne riešenie pre tých, ktorí chcú znížiť kalorické jedlá.

Vodovodné batérie a umývanie bez škvŕn

Bohužiaľ, aj keď ste úplne zničili tukové škvrny a kvitnúce, stopy vody pokrývajú kohútik a škvrny od drezov. Čistý drez a mixér utrite handričkou namočenou v oleji. To pomôže udržať dokonalý poriadok v kuchyni dlhšie.

Olej na varenie mimo kuchyne

Ambulancia leštený nábytok

Ak je na konferenčnom stolíku škvrna na horúcom jedle, utrite ju soľou. Po odstránení soli poškodenú oblasť utrite handričkou navlhčenou v oleji. 1: 1 zmes oleja a octu pomôže urobiť povrch lesklejším.

Ľahko vymažte nálepky

Ak potrebujete čistú sklenenú nádobu alebo nádobu, stopy nálepky alebo štítku sa dajú ľahko odstrániť nanesením malého množstva oleja. Môžete namočiť handričku alebo vatový tampón s olejom a nechať na povrchu niekoľko minút. Odstráňte najodolnejšie stopy s alkoholom.

Chráňte kožené topánky a tašky

Nie je nutné kupovať drahý krém na topánky. Olej naneste na vatový tampón a utrite si topánky a tašku. Po namočení pokožku vyleštite hladkou handričkou.

Uložte si prsty zo stôp superglue

Olej naneste na pokožku rúk, utrite ho štetcom a potom opláchnite teplou vodou a mydlom. A nie je potrebné trpieť niekoľko dní.

Že dvere nie sú vrzanie

Najlepšie je použiť špeciálne technické oleje na tento účel, ale ak nie je taká vec po ruke, choďte do kuchyne. Niekoľko kvapiek rastlinného oleja pridaných do slučky pipetou alebo striekačkou pomôže vyriešiť problém. Nezabudnite odstrániť zvyšný olej vložkou alebo látkou.

K starému blesku opäť pracovalo

Ak na spone nie sú žiadne zlomené zuby, môže to pomôcť obyčajný olej. Naneste malé množstvo na vatový tampón a potom utrite celú dĺžku zipsu. Môžete naliať pár kvapiek priamo do psa odstránením prebytku s obrúskom.

Pin
Send
Share
Send
Send