Zdravie

Tento hmyz môže byť nebezpečný: každý by mal vedieť, ako vyzerá ich uhryznutie.

Leto sa blíži as ním otravný hmyz, ktorého uhryznutie svrbí neznesiteľne svrbenie a červenanie. Ale koľko hmyzu, toľko rôznych uhryznutí. Preto je dôležité vedieť, čo to alebo ono vyzerá, aby sme vám poskytli včasnú pomoc sebe alebo inej osobe.

kliešte

Začnime s najnebezpečnejším - kliešťom. Každý vie, že táto nenápadná maličkosť prináša vážne infekčné ochorenia. Najnebezpečnejšie sú encefalitída a lymská choroba.

Uhryznutie kliešťom na tele vyzerá ako červená škvrna veľkosti niekoľkých centimetrov, v strede ktorej je tmavo červená bodka. Niekedy to možno vidieť a telo kliešťa.

Ak je stále v rane, je dôležité okamžite sa poradiť s lekárom. Tieto roztoče sú bezpečne odstránené a odoslané do laboratória na kontrolu.

komáre

Komáre nie sú nebezpečným hmyzom, ak hovoríme o ruských zemepisných šírkach, ale veľmi nepríjemné. Z ich uhryznutia na koži zostáva mierne sčervenanie s miernym opuchom, ktorý neuveriteľne svrbí.

Avšak, obrátiť nechty nestojí za to. To situáciu len zhorší. Je dôležité aplikovať sedatívum.

osy

Vosy sú dosť bolestivé. Zároveň hmyz koná tak rýchlo, že nemôžete pochopiť, čo sa stalo.

Vosy žihadlo zostáva červená škvrna, opuch, a uprostred všetkého tohto bohatstva je malá červená bodka.

včely

Účinky ľudského uštipnutia na včelu sú smutné. Sú súčasťou života. Je to kvôli nezvyčajnej štruktúre bodnutia. Kvôli prítomnosti triesok na ňom nemôže hmyz vytiahnuť späť. Musíte ho nechať so žalúdkom a zažívacím traktom.

Vďaka tejto funkcii sa ich uhryznutie ľahko rozpozná. Keď včela uhryzne, je dôležité rýchlo odstrániť žihadlo tak, aby množstvo jedu v krvi bolo minimálne. Zvlášť nebezpečné sú uhryznutie niekoľkých včiel.

Hornets

Sršne sa navonok veľmi podobajú osom, ale zvyčajne sú väčšie ako osy a majú menej jasné sfarbenie. Najdôležitejším rozdielom je, že sršeň vstrekuje jed do obete, keď je pohryznutý.

Jed je dostatočne silný, takže sa plocha zmení na červenú a opuchnuté, niekedy sa môžu tvoriť pľuzgiere. Ak spozorujete nekrózu tkaniva (koža sa namodrá), okamžite vyhľadajte lekára.

blchy

Najčastejšie sa na nohách nachádza blecha. Sú však veľmi preplnené, pretože blchy robia niekoľko kúskov naraz.

Oni zvyčajne vyzerajú ako malé červené gule a svrbenie veľa.

mravce

Väčšina mravcov nie je jedovatá, aspoň tie druhy, ktoré žijú v Rusku. Ale v ich žihadle je kyselina, ktorá pri pokousaní dráždi pokožku.

Niektorí ľudia sú na tento toxín alergickí. Skus bude vyzerať ako ružová škvrna s malým tubercle (niečo ako blší uhryznutie). Ale uštipnutie mravca spôsobuje ostré bolesti.

Vši vši

Vši obyčajne obývajú pokožku hlavy. Môžu sa však presunúť do iných oblastí tela pokrytých vlasmi.

Okrem silného svrbenia zanechávajú tieto parazity malé červené bodky.

Bed chyby

Bed chyby sú skutočné bolesti hlavy. Ak sa objavia v dome, budete čeliť vážnej úlohe. Ich uhryznutie sa často mýli s komármi. Tieto červené škvrny však budú mať určitý typ vzoru, podľa ktorého bug putuje v noci cez telo. Okrem začervenania môže byť prítomný edém.

hnoj

Ďalším mimoriadne nepríjemným hmyzom je hrebeň. Bohužiaľ, sú rozšírené v Rusku. Ich uhryznutie môže byť dosť bolestivé. Na jeho mieste zostáva silné začervenanie, ktoré napučiava. Početné uštipnutia môžu úplne znehybniť človeka, najmä ak sú umiestnené v kĺboch.