Pre Dom a Chaty

Presťahovanie sa do chaty: pripravte dom na pohodlný pobyt.

Niekto prichádza do krajiny len cez víkendy, iní tam bývajú celú letnú sezónu a niekedy celý rok. Tak, že krajina odpočinok prináša len radosť a potešenie, mali by ste venovať pozornosť svojej letnej chate. A čo je užitočné venovať pozornosť v prvom rade.

Vykonajte potrebné opravy

Stráviť niekoľko dní v neideálnych podmienkach je celkom jednoduché. Ale ak máte v pláne prísť na chate na dlhú dobu, dávajte pozor na stav strechy, steny a podlahy. Včasné maľovanie a odstraňovanie nedostatkov vám umožní zachrániť dom pred zničením a zabrániť tepelným stratám. Skontrolujte strechu po daždi - odhalí nevýhody hydroizolácie. Skontrolujte stav krokiev, v prípade potreby opravte medzery. Maľovanie stien fasád vo vašich obľúbených farbách. U zrubov namiesto farby dávajte prednosť špeciálnym zlúčeninám, ktoré zabraňujú hnilobeniu.

Nech je dom teplý

Dokonca aj letné noci môžu byť dosť chladné a pre tých, ktorí budú žiť mimo mesta v iných ročných obdobiach, nemôžete robiť bez kvalitného vykurovacieho systému. Pamätajte si, že elektrické ohrievače môžu byť použité len v dome, kde je stav elektroinštalácie nepochybný. Ak je dom vykurovaný sporákom alebo krbom, pred použitím skontrolujte ich stav. V prípade potreby pozvite sprievodcu. Nezabudnite zásobiť palivovým drevom alebo rašelinou.

Skontrolujte stav okien

Ak budete žiť po celý rok v vidieckom dome, budete musieť na zimu zahriať okná. Ak neplánujete umiestniť okná s dvojitým zasklením, máte k dispozícii sadu ďalších zimných rámov. V jarnej osviežujúcej farbe skontrolujte integritu skla. Sieť proti komárom vám zachráni spánok pred nepríjemným hmyzom. Ak je to možné, nevzdávajte uzávierku - v tieni dom od slnka v extrémnom teple.

Chráňte svoj domov pred hlodavcami

Tento problém, na ktorý obyvatelia mesta často nie sú pripravení. Ak chcete zabrániť neočakávaným hosťom, aby vás navštívili, skontrolujte integritu podláh a stien. Ak je možné zmeniť podlahu - nezanedbávajte betónový poter. V prípade, že hlodavce už vydláždili cestu k vám domov, zapečatiť nory kovovými drôtikmi a potom cementom. Na ochranu domu pred návštevami myší pomôže pikantné byliny - pristáť okolo domu. Obzvlášť účinné boli mäta, nechtík, koriander, tyran, palina a čierny koreň.

Vybavená pohodlnou kúpeľňou a sprchovacím kútom

Aj keď je na vašom mieste vaňou, kompaktná sprcha nebude zbytočná. Pokiaľ ide o kúpeľňu, nie je potrebné riadiť sa tradíciami dedín a stavať zastarané kabíny s nevhodným dizajnom. Dbajte na odstránenie nepríjemných pachov. Lacné, ale efektívne riešenie - piliny. Krabicu s nimi možno vložiť priamo do kabíny. Ak to podmienky dovolia, nainštalujte miestnu kanalizáciu.

Obnovte interiér izieb

Na jednej strane sa veci často usadzujú v dachách, ktoré nemajú miesto v mestskom byte. Na druhej strane je veľmi dôležité, aby sa váš útulný dom nestal v sklade zbytočného odpadu. Nechajte len to, čo sa vám páči. Obnovte svoj starý nábytok tak, že ho budete maľovať vo svojich obľúbených farbách. Pridajte textílie, ktoré robia miestnosť pohodlnejšou. V interiéri dacha si môžete dovoliť aplikovať najodvážnejšie dizajnérske riešenia, ktoré nie sú v byte vždy dosť odvahy.

Postarajte sa o kvalitnú komunikáciu

Mobilná komunikácia v krajine niekedy funguje občas. Poskytnite svojmu domovu dobrý internet, ak ste zvyknutí používať ho doma.

Vytvorte potrebné zásoby

V prípade, že sa nemôžete dostať do obchodu, poskytnite potrebné produkty. Máte k dispozícii niekoľko plechoviek konzervovaného tovaru, ktoré vám pomôžu pri vypnutí napájania. Zbierajte lekárničku, ktorá ju doplní nástrojmi, ktoré neustále beriete. Ak používate valec, skontrolujte hladinu plynu.

Užite si dovolenku!