Pre Dom a Chaty

Presťahovanie sa do chaty: pripravte dom na pohodlný pobyt.

Pin
Send
Share
Send
Send


Niekto prichádza do krajiny len cez víkendy, iní tam bývajú celú letnú sezónu a niekedy celý rok. Tak, že krajina odpočinok prináša len radosť a potešenie, mali by ste venovať pozornosť svojej letnej chate. A čo je užitočné venovať pozornosť v prvom rade.

Vykonajte potrebné opravy

Stráviť niekoľko dní v neideálnych podmienkach je celkom jednoduché. Ale ak máte v pláne prísť na chate na dlhú dobu, dávajte pozor na stav strechy, steny a podlahy. Včasné maľovanie a odstraňovanie nedostatkov vám umožní zachrániť dom pred zničením a zabrániť tepelným stratám. Skontrolujte strechu po daždi - odhalí nevýhody hydroizolácie. Skontrolujte stav krokiev, v prípade potreby opravte medzery. Maľovanie stien fasád vo vašich obľúbených farbách. U zrubov namiesto farby dávajte prednosť špeciálnym zlúčeninám, ktoré zabraňujú hnilobeniu.

Nech je dom teplý

Dokonca aj letné noci môžu byť dosť chladné a pre tých, ktorí budú žiť mimo mesta v iných ročných obdobiach, nemôžete robiť bez kvalitného vykurovacieho systému. Pamätajte si, že elektrické ohrievače môžu byť použité len v dome, kde je stav elektroinštalácie nepochybný. Ak je dom vykurovaný sporákom alebo krbom, pred použitím skontrolujte ich stav. V prípade potreby pozvite sprievodcu. Nezabudnite zásobiť palivovým drevom alebo rašelinou.

Skontrolujte stav okien

Ak budete žiť po celý rok v vidieckom dome, budete musieť na zimu zahriať okná. Ak neplánujete umiestniť okná s dvojitým zasklením, máte k dispozícii sadu ďalších zimných rámov. V jarnej osviežujúcej farbe skontrolujte integritu skla. Sieť proti komárom vám zachráni spánok pred nepríjemným hmyzom. Ak je to možné, nevzdávajte uzávierku - v tieni dom od slnka v extrémnom teple.

Chráňte svoj domov pred hlodavcami

Tento problém, na ktorý obyvatelia mesta často nie sú pripravení. Ak chcete zabrániť neočakávaným hosťom, aby vás navštívili, skontrolujte integritu podláh a stien. Ak je možné zmeniť podlahu - nezanedbávajte betónový poter. V prípade, že hlodavce už vydláždili cestu k vám domov, zapečatiť nory kovovými drôtikmi a potom cementom. Na ochranu domu pred návštevami myší pomôže pikantné byliny - pristáť okolo domu. Obzvlášť účinné boli mäta, nechtík, koriander, tyran, palina a čierny koreň.

Vybavená pohodlnou kúpeľňou a sprchovacím kútom

Aj keď je na vašom mieste vaňou, kompaktná sprcha nebude zbytočná. Pokiaľ ide o kúpeľňu, nie je potrebné riadiť sa tradíciami dedín a stavať zastarané kabíny s nevhodným dizajnom. Dbajte na odstránenie nepríjemných pachov. Lacné, ale efektívne riešenie - piliny. Krabicu s nimi možno vložiť priamo do kabíny. Ak to podmienky dovolia, nainštalujte miestnu kanalizáciu.

Obnovte interiér izieb

Na jednej strane sa veci často usadzujú v dachách, ktoré nemajú miesto v mestskom byte. Na druhej strane je veľmi dôležité, aby sa váš útulný dom nestal v sklade zbytočného odpadu. Nechajte len to, čo sa vám páči. Obnovte svoj starý nábytok tak, že ho budete maľovať vo svojich obľúbených farbách. Pridajte textílie, ktoré robia miestnosť pohodlnejšou. V interiéri dacha si môžete dovoliť aplikovať najodvážnejšie dizajnérske riešenia, ktoré nie sú v byte vždy dosť odvahy.

Postarajte sa o kvalitnú komunikáciu

Mobilná komunikácia v krajine niekedy funguje občas. Poskytnite svojmu domovu dobrý internet, ak ste zvyknutí používať ho doma.

Vytvorte potrebné zásoby

V prípade, že sa nemôžete dostať do obchodu, poskytnite potrebné produkty. Máte k dispozícii niekoľko plechoviek konzervovaného tovaru, ktoré vám pomôžu pri vypnutí napájania. Zbierajte lekárničku, ktorá ju doplní nástrojmi, ktoré neustále beriete. Ak používate valec, skontrolujte hladinu plynu.

Užite si dovolenku!

Pin
Send
Share
Send
Send