Výzdoba

Ako maľovať záclony vlastnými rukami: nie je nič jednoduchšie

Pin
Send
Share
Send
Send


Máte pocit, že dom potrebuje nejaké zmeny, ale nie významné? Pozrite sa na myšlienku maľovania vlastných záclon. To šetrí peniaze, pretože nákup nových záclon takmer určite stojí rodinný rozpočet uprataná suma. Naopak, maľovať záclony vlastnými rukami nie je len rozpočet, ale aj veľmi vzrušujúca a kreatívna práca! Môžete si vybrať úplne akúkoľvek farbu a stať sa skutočným umelcom.

Pre prácu potrebujete nasledujúce materiály:

  • bavlnená tkanina (záclony, tyl, obrus alebo akákoľvek iná tkanina na maľovanie);
  • textilné farby;
  • soľ;
  • gumené rukavice.

Prvým krokom je premytie. Farba je dokonale fixovaná len na dobre umytú tkaninu. Potom vyberte miesto, kde budete maľovať oponu. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o pomerne objemnú tkaninu, budete musieť zastaviť buď na veľkej nádrži, alebo ak nie je po ruke, vaňu alebo aj bubon práčky.

Naplnenú nádobu naplňte teplou vodou. Nalejte len toľko vody, aby zakryla oponu. Pridajte soľ a farbu, ako je uvedené v návode na použitie. Pred prácou nezabudnite použiť gumené rukavice!

Vložte handričku do výsledného roztoku a nechajte pôsobiť 30 minút (alebo kým sa nedosiahne požadovaná farba). Samozrejme, svetlé tkaniny sú najlepšie a rovnomerne farebné.

Odstráňte handričku a vložte ju do studenej vody, dôkladne opláchnite, až kým sa voda nezmení. Následne stačí opláchnuť záves v práčke na jemné umývanie.

Pin
Send
Share
Send
Send