Oblečenie

Tajomstvo zdobenia plátna čipky

Pin
Send
Share
Send
Send


Vologda, írska, Bruggy ... šnúrky sú vždy podmanivé. Výber čipky, guipure šaty, ženy dokonale vedia, ako očarujúce a elegantné vyzerajú, zdobené ich elegantný vzor!

Nie je vôbec ťažké šiť šaty z krajkového prádla vlastnými rukami, ak poznáte niekoľko jednoduchých pravidiel.

Po prvé, je potrebné rozhodnúť, pre akú príležitosť je krajkový outfit navrhnutý. Napríklad čipka nad saténovou základňou je skvelou voľbou pre svadobné alebo večerné šaty.

Avšak, vo všedné dni, guipure blúzky a sukne, rovnako ako krajky nášivky, melodicky volal na Ukrajine "najmenej", bude krásne a organicky dopĺňať oblečenie podnikania ženy alebo džínsoviny na prechádzku v parku.

Rozhodli ste sa začať šiť z krajkovej tkaniny.

Tu je niekoľko tipov, vďaka ktorým bude vaša práca s týmto delikátnym a rafinovaným materiálom ešte príjemnejšia.

 • Dbajte na hustotu materiálu a predmontujte diely v závislosti od obrázka. Potom môžete bezpečne prejsť na prepichnutie častí pomocou šijacieho stroja alebo overlock.
 • Ak chcete, aby konečný výrobok vyzeral elegantne a nosil s veľkým potešením, pripravte šikmý hodvábny podklad pre čelenie vnútorným švom.
 • Vyberte si pletenú čipku s pružnosťou, ak budete musieť šiť form-fit šaty alebo sukňu.
 • Pri práci s elastickou čipkou sa uistite, že ramenné švy sú upevnené stabilizačnou bavlnenou páskou. Tým sa zachová tvar ramena a obmedzí sa roztiahnutie pásu.
 • Vyberte si model s malým počtom stehov na šitie, aby ste udržali elegantný čipkový vzor čo najviac. Posunutím rukávov v bočnom šve v rade pre pás.

 • Vyberte vhodné obloženie. To môže byť v tóne čipky, alebo kontrast, s dôrazom na vzor. V závislosti od štruktúry materiálu si vyberte pružnú pletenú podložku pre tvárnú pletenú čipku.
 • Krajka tkanina vyzerá skvele cez hodváb, satén a jemné vlnené tkaniny. Po výbere látky, ktorá sa vám páči ako základ, prejdite na rezanie. Miesto rezané krajky podrobnosti na vrchole detaily obloženia a dať ich dohromady, zametanie je pozdĺž kontúry. To zjednoduší prácu pri prešívaní viacvrstvových častí výrobku.

 • Krajkové tkaniny s dekoratívnymi prvkami smerujúcimi nadol (mušle) môžu byť použité na ozdobenie spodnej časti výrobku, krku a rukávov. Vezmite do úvahy dĺžku golierov pri rezaní. Taký ozdobný prúžok vyzerá veľmi krásne, ale nevyžaduje ďalšie obkladové časti.
 • Rozhodnete sa ozdobiť svoje oblečenie čipkovou nášivka? Vezmite pomocnú papierovú pásku a prilepte rezané časti na tkaninu. Ihla ľahko prechádza cez papierovú pásku a na tkanine nezanecháva žiadne stopy. Pre väčšiu istotu však najprv skontrolujte túto nehnuteľnosť na malom kúsku hmoty.
 • Nezabudnite na potrebu použitia stabilizátora z nesprávnej strany výrobku.
 • Šnurovanie krajky s cik-cak steh, potom opatrne odstráňte stabilizačné materiály. Hotový výrobok je možné žehliť s mierne teplým železom, pričom dbajte na maximálnu starostlivosť pri zaobchádzaní s citlivou hmotou.

Bonus video: Ako vyzerať štíhlejší, pomocou tajomstva zdobenie čipky

Príklady spracovania a technológie šijacej čipky

Pin
Send
Share
Send
Send