Pre Dom a Chaty

Brilantný spôsob pestovania zelenej cibule doma bez pôdy a hrnca

Pin
Send
Share
Send
Send


Pestovanie zelenej cibule v hrnci alebo iné nádoby nie je veľmi pohodlné - je tu veľa odpadu, a v skutočnosti, zelené cibule rastú málo. Existujú alternatívne spôsoby? Ešte viac ako to, tam sú dva takéto spôsoby, a pre obe, zelená cibuľa sú navrhnuté na rast v ... plastový sáčok! Výsledkom je, že budete mať skutočnú zelenú úrodu bez akýchkoľvek špeciálnych ťažkostí, a nemusíte sa ani pokaziť.

Pripravte si:

  • Odolné plastové vrecia;
  • žiarovky (prednostne malé);
  • piliny (môžete kúpiť v každom obchode so zvieratami);
  • toaletný papier.

Metóda je veľmi jednoduchá a rýchlo si zapamätá:

1. "Variť" hrsť pilín s prevarenou vodou v rendlíku, nechajte ich vychladnúť, potom vypustite zvyšnú vodu. Piliny by mali byť navlhčené, ale nie vlhké - pri stlačení by nemali kvapkať vodu.

2. V balení položte dve veľké hrsti pilín, trochu ich utrite.

3. Medzitým pripravte žiarovky - odrežte ich krk, aby sa stimuloval rast zeleného peria.

4. Zostavte malé žiarovky do pilín a pevne ich prilepte k sebe.

5. „Nafúknite“ balík a kravatu. Nechajte to tak dlho, kým zelené perie nebude dostatočne vysoké. Potom sa môžete uvoľniť. Táto metóda saturuje obal oxidom uhličitým, ktorý je nevyhnutný pre aktívny rast rastlín.

6. Druhou metódou je použitie obyčajného toaletného papiera namiesto pilín. Odtrhnite niekoľko vrstiev, vložte do vrecka a navlhčite vodou, aby sa vytvoril druh kaše. Potom opakujte všetky predchádzajúce manipulácie.

Výsledok - veľa cibule v malom priestore av krátkom čase!

Pin
Send
Share
Send
Send