Bytový nábytok

Neobvyklé prepracovanie starého nábytku na rozpočet

Pin
Send
Share
Send
Send


Nenechajte sa ponáhľať vyhadzovať starý nábytok. Vždy sa môže stať skutočným majstrovským dielom!

Spomeňte si na vtip o skladacom stole, ktorý má každý občan Ruska? Možno to platí pre všetky druhy mreží a toaletného stolíka. Niekedy aktualizovať svoj vzhľad pomocou samolepiacich fólií. Existuje však lepší spôsob.

Youtube | Bubenitta

Nábytok rozoberte na časti vhodné na spracovanie. Ak sa použijú, odstráňte samolepiace fólie.

Väčšina starého nábytku je lakovaná. Na odstránenie laku použite odstraňovač farby. Jednoducho ho naneste na povrch v súlade s pokynmi.

Youtube | Bubenitta

Avšak na veľmi hrubej vrstve laku môže táto metóda fungovať skôr slabo. Váš prípad Potom odvážne uchopte malý nôž s hrubou čepeľou.

Youtube | Bubenitta

Ďalšou neštandardnou situáciou je lak a epoxid! Na jej odstránenie budete potrebovať horák a stierku. Pri ohrievaní malých plôch odstráňte celú vrstvu náteru špachtľou. Je lepšie sa trochu pohnúť.

Akonáhle budete hotoví s epoxidom, hladký povrch častí s jemným brúsnym papierom. Musíme konať opatrne, aby sme odstránili len hrče a nie celú vrstvu dreva. Tak zvládnuť všetky detaily.

Ak ste šťastná osoba, ktorá má brúsku, nestrácajte čas na brúsnom papieri. Okamžite prepnite na písací stroj.

Youtube | Bubenitta

Ak sú na povrchu drobné závady alebo triesky, naplňte ich tmelom a opäť prejdite okolo brúsneho papiera.

Youtube | Bubenitta

Ďalším krokom je maľovanie. Pred tým by sa povrchy mali utrieť vlhkou handričkou a odmastiť. Ak pre maľovanie budete mať smalt, dávajte prednosť velúrové valce miesto penovej gumy. Kefové spoje a rohy.

Youtube | Bubenitta

Pre hustú farbu sa môžu vyžadovať 3 až 4 vrstvy farby alebo smaltu. Pred nanesením ďalšej vrstvy je dôležité nechať každú vrstvu vyschnúť.

Youtube | Bubenitta

Pre zásuvky je lepšie použiť farbu inej, kontrastnej farby.

Youtube | Bubenitta

Ak je vo vašom pierum alebo trúbke voľný priestor, môžete pridať ďalšie police bežnej preglejky. Na rezanie používajte pílu alebo požiadajte o rozrezanie materiálu na diely, ktoré potrebujete v obchode. Pre upevnenie zapadajú bežné kovové rohy, ktoré sú priskrutkované k preglejke a potom k bočným stenám.

Youtube | Bubenitta

Ak chcete dať starý nábytok moderný vzhľad, môžete použiť krásne rukoväte. Sú ľahko priskrutkované bežným skrutkovačom. Tu si môžete nechať svoju fantáziu voľne plávať.

Youtube | Bubenitta

A voila, namiesto starého trill, ktorý je desivý na pohľad, máte štýlový kus nábytku! Áno, takáto zmena si vyžaduje čas a úsilie. Ale vidíte, výsledok stojí za to.

Podrobné pokyny na videu nižšie.

Pin
Send
Share
Send
Send