Krása a zdravie

Osem chýb pri čistení zubov

Pin
Send
Share
Send
Send


Rodičia učia deti čistiť si zuby už od útleho veku. To nie je prekvapujúce. Ústna starostlivosť je dôležitá nielen pre krásny úsmev, ale aj pre celkové zdravie. Avšak, nie každý vie, ako správne čistiť zuby. Pozrime sa na osem populárnych chýb.

Príliš veľký tlak

Čím starostlivejšie čistíte, tým lepšie, správne? Nie. Zubní lekári hovoria, že dodatočný tlak nezlepší výsledok. Zdôrazňujú, že s zubami sa nemusí zaobchádzať opatrne.

Zriedka zmeníte kefu

Väčšina zmena kefa, keď si uvedomia, že je príliš ošuntený. Toto by sa však malo robiť každé tri mesiace. Frekvencia výmeny sa môže meniť, ak sa kefa rýchlo stane nepoužiteľnou.

Chybná kefka na zuby

V obchodoch sa nachádzajú desiatky druhov kief, ktoré sa líšia pevnosťou, tuhosťou, vlasovým materiálom. Najdôležitejšia vec je venovať pozornosť dĺžke klkov, veľkosti hlavy a ako kefa ovplyvňuje ďasná. Štetiny by mali byť pružné a dostatočne mäkké, aby vyčistili priestor pod ďasnami. Nadmerná tvrdosť môže negatívne ovplyvniť stav skloviny a žuvačky.

Topánka zo strany na stranu

Mnohí si čistia zuby, vedúc zo strany na stranu, čo je zlé. Kefa musíte urobiť zametací pohyb zhora nadol ďasien.

Čistenie je príliš krátke

Čistenie by malo trvať aspoň dve minúty, opakovať dvakrát denne. Ak ste vlastníkom elektrickej kefy, s najväčšou pravdepodobnosťou je do nej zabudovaný špeciálny časovač. Ak dávate prednosť bežným kefám, použite telefón.

Ponáhľate sa

Keď budeme jesť niečo sladké alebo lepkavé, takmer okamžite chceme čistiť zuby. To však nestojí za to. Kombinácia kyslého prostredia a abrazív môže zničiť sklovinu. Počkajte 15-20 minút po jedle alebo si opláchnite ústa vodou.

Ignorujete ďasná a jazyk

Áno, kefa sa nazýva zubná kefka, ale vzťahuje sa aj na ďasná a jazyk. Pri čistení nakloňte kefu v uhle 45 stupňov k čiare ďasien. Na čistenie jazyka môžete použiť opačnú stranu, ktorá je často zvlnená.

Používate len zubnú kefku.

Bohužiaľ, čistenie zubov dvakrát denne často nestačí. Zubní lekári odporúčajú používať dentálnu niť dvakrát denne, aby sa z medzizubného priestoru odstránili častice, ktoré kefka často nespadá.

Pin
Send
Share
Send
Send