Pre Dom a Chaty

Úly sú tak! 8 funkčných nápadov na pomoc včelárom

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre včelára je veľmi dôležité nielen získať med, ale aj poskytnúť včelám pohodlné podmienky. Túžba mať svoj vlastný včelín vyžaduje nielen špecifické vedomosti, ale aj finančné investície. Zároveň nie je vôbec potrebné získať veľa drahých úľov. Včelín je možné rozšíriť pomocou domácich úľov, v niektorých prípadoch je možné zlepšiť aj existujúce stavby.

Kúzelný zámotok

Zahrievanie úľa je obzvlášť dôležité v chladnom počasí. Odosielanie včiel do zimovania nebude prebytočným zariadením. Aj začínajúci včelár sa s takou úlohou vyrovná. Na navíjanie je možné použiť nielen izolačný materiál, ale aj staré prikrývky.

Úľ v miniatúre

Pre mladú a malú včeliu rodinu nie je vôbec potrebné získať obrovský úľ s veľkým počtom snímok. Môžete ju urobiť dvakrát tak malú, čím sa zmenší šírka štruktúry a zníži sa počet snímok o polovicu.

Systémová jednotka v puzdre!

Nech vás to neprekvapuje. Prvou náhradou za úľ môže byť prípad starej systémovej jednotky. Pre malý roj to bude stačiť.

Top bar úľ

Podobný dizajn včelárov s názvom top bar. Dokonca aj závesný rám je vyrobený na princípe stojana. Časť drevených prvkov, ak je to žiaduce, môže byť nahradená plastom.

Znížte a urobte to sami

Nikto nebude brániť, aby sa úľ nezávisle, mierne zníženie veľkosti. Funkčnosť sa nezmení a materiál pôjde menej. Pre včelárov, ktorí sú oboznámení so základmi stolárstva, schopnosť vyrábať úle akejkoľvek veľkosti na vlastnú päsť výrazne znižuje náklady.

Mega-úľ pre niekoľko rodín

V tomto úli pohodlne ubytovať viac ako jeden včelí roj. Dizajn umožňuje aj príjem medu vo veľkých objemoch na usporiadanie včelín, pričom zaberá minimálny priestor. Ak je to žiaduce, tieto mega úle možno urobiť niekoľko.

Banky namiesto rámov - originálne riešenie so zaručeným výsledkom.

Tento dizajn je jednoduchý a pohodlný. Namiesto veka na vrchole úľa umiestnili banky nainštalované do kolísky. Včely, ktoré sú vo vnútri úľa, ľahko spadajú do brehov cez špeciálne ponechané štrbiny a vytvárajú bunky priamo v nich. Nádoba naplnená medom sa dá ľahko nahradiť ďalšou. Nie je potrebné ani otvoriť úľ.

Viac informácií o vytváraní takéhoto úľa vo videu:

Ďalším spôsobom, ako vytvoriť svoj vlastný úľ, je použitie pravidelného denníka. Môžete dokonca použiť starý strom na záhrade pre projekt. Podrobnosti o implementácii myšlienky vo videu:

Pin
Send
Share
Send
Send