Pletenie

Útulný koberec vo veľmi jednoduchej manuálnej technike

Pin
Send
Share
Send
Send


Koberce dokonale dopĺňajú obytný priestor. Zároveň ich nie je potrebné kupovať. Môžete sa prepojiť. Háčik alebo pletacie ihlice nebudú potrebné.

Pre ručné tkanie je každá vlna, bambus alebo bavlna skvelá. Vyberte možnosť, ktorá sa vám najviac páči. V závislosti od veľkosti rohože sa mení množstvo materiálu.

Stvorenie začína uzlom nazývaným posuvná čiara. Za týmto účelom nite pretočte a prejdite cez niť cez výslednú slučku. Nepreťahujte uzol.

Najjednoduchším spôsobom tkania koberca bude palec a ukazovák. Vložte ich do slučky a vytiahnite niť. Vytvorte ďalšiu slučku.

Vložte prsty do tretej slučky a prvý uzol. Len cez prvý uzol. Na prstoch budú dve slučky. Závit cez obe slučky. Tento krok zopakujte šesťkrát.

Uchopte voľný koniec, ktorý vznikol pri vytváraní prvého uzla, a utiahnite ho, odstráňte priestor v strede. Umiestnite veľký kolík alebo značku na poslednú slučku, aby ste vedeli, kde ukončiť väzbu.

Bude pokračovať len prostredníctvom vzdialených slučiek. Závit cez to, a potom cez dve slučky vytvorené na prstoch. Urobte dve takéto dokazovania. Opakujte tento krok s každou vzdialenou slučkou. Celkom 12 slučiek. Po dokončení presuňte značku na poslednú slučku v tomto riadku.

Nasledujúci riadok sa prekladá rovnakým spôsobom so striedavými dvomi a jednou slučkou. Výsledkom bude 18 nových dôkazov. Každý nasledujúci riadok pridá 6 nových.

Rozloženie pre 4 riadky: 2-1-1-2. Celkovo 24 cyklov.

Rozloženie pre 5 riadkov 2-1-1-1-2. Celkovo 30 cyklov.

Rozloženie pre 6 riadkov: 2-1-1-1-1-2. Celkovo 36 cyklov.

Na dokončenie rohože. Prelete niť medzi dvomi slučkami. Utiahnite voľný koniec.

Vytiahnite ho cez stranu nasledujúcej slučky a vráťte sa k predchádzajúcemu, dostanete falošný cop. Preskočiť zvyšok medzi slučkami na zlej strane.

Podrobné pokyny na videu nižšie.

Pin
Send
Share
Send
Send