Pre Dom a Chaty

20 jednoduchých spôsobov, ako sa zbaviť všetkých škvŕn, ktoré by mali vedieť všetky ženy v domácnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Všetci boli konfrontovaní so situáciou, keď sa na novej bielej košeli rozšírila tuková škvrna. Nebojte sa, bez ohľadu na to, čo sa objavilo na oblečení alebo iných predmetoch, môžete odstrániť škvrny.

Nail File a Suede

Obuv vyrobená zo semiša vyzerá skvele, ale bohužiaľ, veľmi značenie. Ak ste zasadili na mieste, jemne chodiť okolo neho s pilník na nechty s jemným brúsne.

Rez a kuchynský nôž

Dokonca aj najlepším nožom môže nakoniec dominovať hrdza. Môžete ju odstrániť citrónovou šťavou. Nechajte predmet niekoľko minút stáť v citrónovej šťave a potom utrite čistou handričkou.

Čistenie bábok

Atrament sa dokonale hodí do gumových bábik, ale môže byť odstránený akné, ktoré obsahujú benzoyl peroxid. Naneste trochu krému a nechajte niekoľko hodín na slnku, odstráňte mäkkou handričkou.

Škvrny na plechu na pečenie

Používajte rukavice a pripravte zmes štvrtiny pohára jedlej sódy a peroxidu vodíka. Peroxid sa pridáva postupne, kým sa zmes nestane pastovitou. Rozotrite ho do plechu, prejdite hrubú stranu špongie, nechajte pôsobiť 45 minút. Produkt umyte.

Čistenie železa

Železo pokryté sadzami? Použite malý ocot na čistý handričku. Odstráňte uhlíkové usadeniny kruhovým pohybom.

Mastné škvrny a mastenec

Ak dáte mastnú škvrnu, okamžite na ňu naneste mastenec alebo detský prášok. Budú absorbovať maximum tuku, po ktorom bude možné vec umyť ako obvykle.

Odstránenie plesní

Odstránenie škvŕn z formy nie je ľahká úloha. Ale vodka to pomôže zvládnuť. Nastriekajte na potrebné miesta a nechajte stáť 15 minút. Potom vyčistite škvrny starou zubnou kefkou.

Ocot v boji proti kávovým škvrnám

Na škvrnu od kávy naneste malý stolný ocot. Potom, čo je škvrna namočená, umyte ako obvykle.

Čistenie sprchového závesu

Sprchový záves prestal vyzerať ako predtým? Umyte to v písacom stroji. Pridajte pár uterákov do nákladu, aby ste uľahčili proces.

Citrónové a potové škvrny

Vyskytli sa biele škvrny na bielych šatách? Nalejte citrónovú šťavu a vodu cez vrch škvrny. Nechajte ho uschnúť na slnku. Ak je škvrna zle zobrazená, pridajte do zmesi jedlú sódu.

Kulinárny sprej na tvrdú vodu

Škvrny z tvrdej vody alebo mydla je ťažké odstrániť, ale kulinársky sprej pomôže. Naneste na škvrny a utrite čistou handričkou.

Trvalý marker

Napriek názvu je možné odstrániť trvalú značku. S pomocou zubnej pasty. Skvrnu prikryte pastou, nechajte stáť a odstráňte ju mäkkou handričkou.

Škvrny na farbenie vlasov

Ak škvrny na pokožke zostanú po maľovaní, odstráňte ich olivovým olejom. Naneste trochu na vatový tampón a niekoľko minút utrite škvrnu.

Lak na vlasy vs atrament

Je tu atramentová škvrna? Použite lak na vlasy na báze alkoholu. Prilepte ho do škvrny, aby ste odstránili maximum, potom znovu posypte a umyte ako obvykle.

Ocot a mlieko

Ďalšie vytvrdzovanie atramentu pre obzvlášť odolné škvrny. Zmiešajte dve časti mlieka s jednou časťou octu a vec namočte. Nechajte stáť v noci. Očistite škvrnu hneď ráno a umyte ako obvykle.

Odstraňovanie škvŕn z betónu

Betón je spoľahlivým materiálom, ale ani vydrží čas. Ak sa na ňom objavia škvrny, pomôžu vám nápoje z minulosti ako Yupi a Zuko. Áno, stále je na predaj. Pridajte niekoľko kvapiek vody do vrecka s citrónovým nápojom, čím sa dosiahne stav pasty. Na odstránenie škvŕn použite zmes.

Odstraňovanie starých škvŕn

Môžete odstrániť aj tie najstaršie miesta. Prací prostriedok premiešajte s peroxidom vodíka a zmes umiestnite na škvrnu. Nechajte stáť 20 minút a umyte v písacom stroji.

Tráva škvrny

Opláchnite odev v teplej vode, namočte škvrnu peroxidom vodíka. Nechajte stáť 30 minút, jemne utrite škvrnu. Po umytí by mala ísť.

Odstránenie značky z kameňa

Kameň vyzerá skvele v kuchyni, ale je ťažké odstrániť značku z neho. Nepanikárte! Vyžaduje sa len odstraňovač laku na nechty. Bude pracovať na kamenných, žulových, mramorových a laminátových podlahách.

bielidlo

Ak je biely predmet počas prania sfarbený, namočte ho do zmesi bielidla a vody. Pre 16 pohárov vody sa použije štvrtina šálky bielidla. Namočte oblečenie na 10 minút, opláchnite.

Pin
Send
Share
Send
Send