Pre Dom a Chaty

Multi-farebné kríky v oblasti: očarujúce veľkoleposť záhrady

Pin
Send
Share
Send
Send


Medzi okrasnými kríkmi sú tie, ktoré potešia nielen svieži alebo dlhší kvet, ale aj krása listov. Medzi nimi sú tí, ktorí ľahko tolerujú zimu, nevyžadujú osobitnú starostlivosť a zároveň vyzerajú skvele. Sú súčasťou záhradných kompozícií, sú nezmenené zložky alpských šmýkačiek a živých plotov. Osamelé kríky tiež vyzerajú krásne. Ďalšia výhoda môže byť považovaná za schopnosť rýchlo sa množiť ker na mieste očkovaním alebo získaním odrezkov.

Mechúr v celej svojej kráse

Často sa nazýva ker bez nedostatkov. Nenáročný, rýchlo rastúci, v závislosti na odrode, môže mať inú farbu listov od žlto-zelenej až fialovej. Ak je to žiaduce, puzdrá sa dajú ľahko nastaviť ľubovoľne.

Pike vstal

Modrooký kríky dosahujúce výšku 2 m sú tiež nazývané modrej štiky, a to všetko vďaka elegantným šedo-fialovým listom. Ku koncu leta sa ker poteší svojím kvitnutím.

dráč

Nenáročný ker s nenápadnými kvetmi a lákavými listami. V rôznych odrodách môžu byť od svetlej, takmer žltej až po tmavo fialovú a vzorovanú. Rastie rýchlo, nebojí sa mrazu, za priaznivých podmienok môže zachytiť územie.

Čerešňa čierna

Môže rásť na slnku aj v tieni. Nenáročný, kvety majú charakteristický zápach, ktorý desí mnohých hmyzích škodcov. Farba listov závisí od sezóny a forma je aj na vybranej odrode.

Krov dostal svoj názov nielen kvôli čiernej farbe bobúľ. Dokonca aj listy niektorých odrôd kríkov až do polovice pádu takmer čierne. Mnohé odrody majú jedlé plody, ktoré sa úspešne používajú pri varení, kozmetike, medicíne.

Weigel

Relatívne nenáročný ker, kvitnúci 2 krát za sezónu. Sucho toleruje oveľa horšie ako vysoká vlhkosť. Pri príprave na zimu by mal byť krík mierne zahriaty v prípade, že nie je sneh: stačí mulčovanie a balenie. Pristátie v našich zemepisných šírkach sa odporúča len na jar.

Viac bežných odrôd s farbami od svetlo ružovej až fialovo-červenej. Listy môžu byť nielen zelené, ale aj dvojfarebné. Ker rastie rýchlo a nevyžaduje osobitnú starostlivosť.

Weigela Florida vyzerá nádherne bez kvetov. Krov tejto odrody dosahuje výšku 46 cm a môže rásť do šírky 90 cm.

Nandini

Zaujímavý ker s listami, ktoré menia farbu po celý rok. Na jar a bližšie k zime sú fialové a na jeseň sú tmavo zelené. Ďalšie jesenné dekorácie sú červené bobule, pripomínajúce veľkolepé korálky. Krík dosahuje výšku až 1,5 m, toleruje mráz až –23 C. V niektorých oblastiach je považovaný za invazívny.

Holly (holly)

Zaujímavý ker. V závislosti od odrody môžu mať listy hranicu siahajúcu od bielej a žltej až nasýtenej modrastej. Tam sú medzi holly odrôd a tie, ktoré nevyhadzujú listy na zimu. Často sa používajú na vianočné vence a kytice.

Rastlina netoleruje množstvo slnečného žiarenia a môže sa popáliť, ale priaznivo sa aplikuje na tmavé oblasti, vrátane oblastí s vysokou vlhkosťou. Holly je dvojdomá rastlina. Červené bobule sa objavujú na ženských kríkoch na jeseň, ale iba v prípade, že je v blízkosti strúhaný samec.

hortenzie

Hortensia je zaslúžene považovaná za ker, ktorý rozjasňuje tieň. Krov dosahuje výšku 1,5 m, veľké listy môžu byť zelené aj s okrajmi. Väčšina odrôd je odolná voči mrazu, ale pre hojnosť kvitnutia stále vyžadujú použitie krycieho materiálu v zime.

Počas kvitnutia ker vyzerá obzvlášť atraktívne. Elegantné farby klobúkov môžu mať inú farbu. Je pozoruhodné, že sýtosť farieb sa môže líšiť v závislosti od zloženia pôdy. Pristátie je možné v máji aj v septembri.

Wolfberry (Daphne)

Ker má niekoľko odrôd, ktoré vám umožní vybrať nielen farbu listov a kvetov, ale aj veľkosť. Najmenšie kríky dosahujú výšky iba 20 cm a veľké dosahujú 1,5 m.

Daphne sa cíti lepšie na slnku, ale môže rásť v tieni. Toleruje vysokú vlhkosť, ale nebude tolerovať nadmerné dlhotrvajúce sucho. Odolnosť voči mrazu vo výške. Volodyagodnik voľne nesie mráz až -15C v neprítomnosti snehu.

Derain

Unikátny ker s farebnými listami a množstvom odrôd. Navyše, všetky z nich môžu byť rozdelené do dvoch typov: biela a červená. To je presne pigmentácia listov.

Ďalším znakom trávnika je jasná červená farba stoniek v zime. Rýchlo rastúci ker, môže dosiahnuť výšku 3 m a šírku 3,5 m. Nenáročný, dokonale toleruje mráz.

Pin
Send
Share
Send
Send