Zdravie

6 cvičení pre kráľovskú pozíciu a zdravý chrbát

Chudák je prvá príčina bolesti chrbta. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých cvičení, ktoré môžete urobiť priamo pri svojom stole! Pomôžu zmierniť únavu, posilnia svaly a zabránia svalovaniu.

Ak čítate tento článok, sedíte pri svojom stole, v rovnakej polohe, v ktorej strávite každý deň 8+ hodín, môžeme predpokladať, že už máte sťažnosti na brnenie alebo nepohodlie niekde v zadnej časti.

Možno sa obávate bolesti chrbta, alebo krku a ramien sú príliš preťažené večer.

Všade, kde sa prejavuje bolesť, je pravdepodobné, že jej hlavná príčina bude spočívať v dlhom sedení na stoličke a vo zvyku šmýkať sa.

Každý už počul o dôležitosti udržania dobrého držania tela. Je nevyhnutná pre zdravú chrbticu, svaly, dobre fungujúce vnútorné orgány, ako aj pre prevenciu bolesti chrbta.

Slabé svaly a úzky krk a ramená sú prirodzeným dôsledkom sedavého životného štýlu. Samozrejme, že sotva budete môcť opustiť pracovnú plochu, ale jednoduché cvičenia počas dňa sú celkom možné pre každého. Pomôžu sprísniť chrbát a zmierniť svalovú únavu.

Ponúkame Vám 3 typy cvičení pre krásne a zdravé držanie tela: sediaci (priamo pri stole) stojaci (môžu byť vykonané kdekoľvek, dokonca aj vo výťahu) a na podlahe (sú dobré vykonávať ráno po prebudení alebo večer pred spaním).

Každá cvičná skupina sa zameriava na 2 veci.:

1. posilnenie svalov ramenného pletencaktoré pomôžu udržať si rovnú polohu a

2. osviežujúcitak, aby ste mohli voľne natiahnuť hrudník.

Obe skupiny pracujú na tom, aby vám uľahčili udržanie posilnenej polohy, a tým zabránili zaťaženiu chrbtových svalov a chrbtice.

Cvičenia pre zdravé držanie tela a zníženie bolesti chrbta

Vykonávame stojace (vo výťahu, čakáme v rade)

„Dajte mi päť!“ Opak

Postavte sa rovno, zdvihnite ramená vysoko, snažte sa dotknúť uší a potom relaxovať.

Teraz roztiahnite dlane dole a prudko ich vytiahnite späť, akoby ste chceli s niekým za sebou tlieskať rukami. Opakujte 10 krát a zvyšok.

Narovnajte hrudník

Ak chcete natiahnuť predné svaly hrudníka, zložte ruky v zámke za chrbtom.

Natiahnite ruky dole a dozadu. Narovnajte ramená a zdvihnite bradu, aby ste cítili roztiahnutie prsných svalov. Držte túto pozíciu na 5 dychov a exhalátov, relaxujte.

Cvičenie na sedenie

Sú skvelé pre prácu v kancelárii, sedí pri stole.

"Futbalový gól"

Sadnite si na stoličku rovno. Zdvihnite ruky, ohnite ich do lakťov kolmo na ramená. Postava sa podobá futbalovému gólu, však? Teraz si uvoľnite ramená a posuňte lakte späť. Predstavte si, ako keby stláčali malú guľôčku lopatkami. Odpočiňte si. Opakujte cvičenie 10 krát.

Natiahnite oblasť podpazušia

Roztiahnite ruky nabok, potiahnite si hlavu a pripojte prsty. Natiahnite sa, potom pohybujte lakťami dozadu, natiahnite svaly hrudníka a axilárnej oblasti. Zadržte dych a znova zdvihnite ruky. Opakujte 10 krát.

Cvičenia na podlahe

Môžu byť vykonávané na jóga mat, na podlahe a dokonca aj v posteli!

"Mini cobra"

Leží na bruchu, položte dlane na úroveň ramena.

Zatlačte oblasť pupka vo vnútri brucha a čo najviac utiahnite vnútorné stehenné svaly. Odpočiňte si čelo na podlahe. Toto je východisková pozícia pre cvičenie. Predstavte si, že pred sebou tlačíte kamienok, vytiahnite hlavu dopredu a potom hore. Odpočívajúci v dlani, zdvihnite ramená a hrudník. Lakte si nevyrovnajte.

Spojte lopatky dohromady, aby ste lepšie pracovali na zadných svaloch. Teraz pomaly spustite trup, čelo leží na podlahe. Opakujte cvičenie 10 krát.

Natiahnutie svalov ramenného pletenca

Leží na bruchu, vezmite pravú ruku presne na stranu. Ľavá dlaň spočíva na podlahe pod ľavým ramenom. Na základe ľavej dlane otočte telo smerom k pravej ruke.

Ohnite ľavé koleno. Ľavá noha sa zastaví na podlahe za pravým kolenom. Vytiahnite ľavú ruku, rovnobežne s pravou rukou. Pociťujte rozťahovanie svalov prednej časti hrudníka av oblasti pravého podpazušia.

Zopakujte cvičenie pre pravú stranu.