Pre Dom a Chaty

Neobvyklé: nájdeme nové použitie pre vaječné škrupiny a zásobník na vajcia

Pin
Send
Share
Send
Send


Pre potreby domácnosti, môžete prispôsobiť veľa vecí, z ktorých mnohé zvyčajne ísť do vydania. Príkladom toho sú vaječné škrupiny a podnosy na vajcia, ktoré sa často dostávajú do odpadu ihneď po použití. Okrem dekorácie je možné z nich vyrobiť veľmi praktické veci - napríklad na nastavenie podnosu a škrupiny na pestovanie rôznych sadeníc.

Zvlášť dobré je pestovať rôzne greeny v škrupine, aby ste ju ďalej preniesli na zem a zasadili ju. K tomu musíte dezinfikovať vaječné škrupiny (stačí naliať vriacej vody), zalejeme do pôdy, sadíme semená a posypeme zemou. Vaječná škrupina je bohatým zdrojom vápnika, ktorý v budúcnosti obohatí pôdu a rastlinu počas výsadby. Na ten istý účel sa používa aj tácka na vajcia - je to veľmi vhodné na pestovanie semien.

S cieľom previesť vaječné škrupiny ako hnojivo do zeme spolu so sadenicami, stačí, aby ste ho stlačili do ruky, až kým sa neroztrhne - korene rastliny urobia svoju vlastnú cestu.

Ale ako vyzdobiť dom na Veľkú noc, alebo len pestovať krásne zelené pomocou jednoduchého triku s podnosom pre vajcia a shell: dať zem a semená do tácky, maľovať vaječné škrupiny, potom znížiť zásobník na fragmenty a dať ju do škrupiny.

Pin
Send
Share
Send
Send