Na pozemku

Vysádzame pred zimou - máme skorú úrodu!

Pin
Send
Share
Send
Send


Sánky by mali byť pripravené od leta a záhrada by mala byť zasadená na skorý zber od jesene. Ďaleko od všetkých kultúr sú na to vhodné. A napriek tomu, dostať jarná dávka vitamínov 2-3 týždne skôr ako ostatné je reálne. Dodatočným bonusom bude dostatočné množstvo vlhkosti a možnosť opätovného zberu. Ďalším plusom je vznik sadeníc a ich intenzívny rast v čase, keď sa prirodzení škodcovia ešte nezobudili. Pred zimou môžete pestovať zeleninu, zeleninu a dokonca aj zemiaky. Hlavnou vecou nie je ponáhľať sa. Je dôležité počkať na takú okolitú teplotu, pri ktorej semená neskĺznu cez jeseň, inak výhonky jednoducho zomrú. Na jar týchto výhonkov, je vhodné pokryť film, pomôže chrániť skoré výhonky z skorých mrazov.

Výsev v zime: nuansy, ktoré treba zvážiť

Pre úspešnú výsadbu je dôležité vybrať odrody, ktoré sú optimálne prispôsobené nízkym teplotám. Doba pristátia sa bude líšiť od konca polovice októbra (pre severné regióny) do polovice novembra (pre južné regióny). Spotreba semien s týmto typom sejby sa zvyšuje o 30-50%. Postarajte sa o to vopred a je potrebná príprava lôžok. Pozemky by mali byť vykopané a oplodnené vždy, keď je to možné. Bez čakania na chladné počasie, môžete označiť drážky, takže v určenom čase stačí zasadiť semená. Je dôležité, aby osivo bolo suché. Ďalším rysom takejto výsadby - tabu na zavlažovanie. Je potrebné vziať do úvahy zvláštnosti týkajúce sa komfortnej zóny a presnejšie teplotu, pri ktorej semená môžu klíčiť. Pri určovaní vzdialenosti medzi semenami sa berie do úvahy veľkosť plodov alebo stupeň rastu zelene.

kôpor

Výsev pri teplote nepresahujúcej +2 ° C popoludní, nočný čas môže dosiahnuť -3 ° C. Sadenice sú možné aj pri +3 ° C. Hĺbka výsadby je 2,5-3 cm.

petržlen

Tento typ výsevu umožňuje, aby petržlen mal na jar dobré priateľské výhonky. Semená sú schopné klesať už pri +2 ° C a normálne niesť mrazy až do -9 ° C. Výsevná hĺbka 1-1,5 cm Pre siatie v zime je lepšie brať odrody, ktoré majú veľký list.

koriander

Táto kultúra sa nebojí jarných mrazov a je schopná odolať teplotám až do -10 ° C. Hĺbka výsevu semien je 1-1,5 cm.

paštrnák

Pri zasiatí v zime je klíčenie petržlenu oveľa vyššie. Hĺbka výsadby - 2 cm Optimálna vzdialenosť medzi semenami v rade - 5 cm.

Cibuľa v celej svojej rozmanitosti

Pred zimou, môžete pestovať cibuľu nielen na zelenej, ale aj dostať hlavy. Z vysadených na jeseň Chernushka (to je názov semien rôznych odrôd póru), a to ako sedok a perie. V prípade semien vysadených na zelenej tráve je dostatočná hĺbka výsadby 1,5 cm, ak je chernushka vysadená, aby sa získal výsevný materiál, hĺbka výsadby sa zvýši na 2,5 cm.

Cibuľa-batun má miernejšiu chuť ako pór. Táto trvalka je cenená pre perie, rastie vo sviežich zväzkoch. Výsadba pred zimou je oveľa jednoduchšia. Hĺbka výsadby semien - 2-2,5 cm.

Ďalšia trvalka - viacvrstvová, je viviparous, cibuľa. Tento druh je obzvlášť odolný voči mrazu. Jeho odrody tolerujú teploty do - 40 C. Predpokladom pre to je zakorenenie pred nástupom chladného počasia. Optimálny čas vylodenia je bezprostredne po zbere. Pred mrazom by mala byť najmenej 2 týždne.

reďkev

Je lepšie oddialiť siatie zimnej reďkovky do konca novembra, pretože dobre vyklíči pri miernej pozitívnej teplote. Hĺbka výsadby semien je 2-3 cm, reďkovka vysadená v zime sa dostane na stôl začiatkom mája.

kvaka

Na konci mája a začiatkom júna si môžete vychutnať okurku zasiatej v zime. Vypustite ho 2 týždne pred nástupom chladného počasia. Hĺbka pristátia - 3 cm.

mrkva

Mrkva je zasiata pri teplote +2 - +4 ° C. Hĺbka pokládky semien je 3 - 4 cm, je dôležité, aby po vysadení mala krajina čas usadiť sa pred nástupom stabilných mrazov. Stojí za zváženie, že takéto mrkvy nie sú vhodné na ukladanie do skladu. Aby ste si na zimu mohli dať čerstvú zeleninu, budete potrebovať ďalšiu jarnú výsadbu.

repa

Na siatie na zimu s použitím semien mrazuvzdorných odrôd. Pestuje sa pri teplote -2 až -4 C. Ak stúpne na +5 ° C, repa môže klíčiť. Hĺbka výsadby - 3-4 cm Prvá repa sa bude tešiť koncom mája - začiatkom júna. Ale pre dlhodobé skladovanie, analogicky s mrkvou, je potrebné použiť koreňové plodiny, vysadené na jar.

cesnak

Zasadený zimný cesnak s jednotlivými zubami najskôr 2 týždne pred ustálenými mrazmi do hĺbky 3-5 cm.

Šalát, špenát a nielen

Šalát, žerucha, špenát a šalátová horčica sa vysievajú po nástupe stabilných mrazov, inak existuje pravdepodobnosť klíčenia. Tu je iná hĺbka pristátia. Pre listovú horčicu a žerucha - 1,5 cm Pre šalát - 2 cm, a pre špenát - 3-4 cm Súčasne môže byť špenát zasadený skôr (v posledných dňoch septembra a prvého októbra). S touto metódou, pod snehom budú mladé listy, ktoré rástli a stali sa dobre zakorenené. Pravdepodobnosť zamrznutia je malá. S nástupom jari, bude možné hodovať na vitamíny zelených pár týždňov potom, čo rastú.

chren

Na pestovanie chrenu z osiva siatie dobré na zimu. Hĺbka výsadby 2-3 cm.

šťaveľa

Keď zasiate na jeseň, šťovík sa objavuje oveľa skôr a produkuje priateľské výhonky. Hĺbka pristátia - 1-1,5 cm.

Netradičné, ale možné

zemiaky

Hľuzy by mali byť neporušené, približná hmotnosť 100-150 g. Hĺbka výsadby - 10-15 cm V tejto vzdialenosti od povrchu môžu zemiaky voľne odolávať teplotám do -10 C. Doba výsadby je prvý nočný mráz na zemi. Na jar budete musieť krátko zakryť postele fóliou.

kapusta

Kapusta toleruje zimu, ale bojí sa jarných mrazov. Experimentovanie s jeho pristátím v zime je lepšie výlučne v južných regiónoch. Zároveň existujú odrody vhodné na siatie nielen pre bielu kapustu, ale aj pre brokolicu, karfiol a dokonca aj pre Peking. Hĺbka pristátia - 1,5-3 cm.

fenikel

Termofilné fenikel zasiate v zime bude dávať skôr priateľské výhonky. Tento spôsob výsadby sa používa len na juhu krajiny.

Pin
Send
Share
Send
Send