Rodičia a deti

12 magických fráz pred spaním pre dieťa s liečivým účinkom

Autorka: Olga Valyaeva

V našich ťažkých časoch je veľa vecí stále nevysvetliteľné a ak sa stretneme s ťažkosťami, sme pripravení veriť v čokoľvek, čo pomáha.

Psychológovia považujú jeden z najneuveriteľnejších vzťahov - vzájomná komunikácia matky s dieťaťom a život ukazuje, že sila materskej lásky môže robiť zázraky, napádať ich šťastie aj v osudových situáciách.

Olga Valyaeva hovorí:

„Keď sme prvýkrát začali bojovať za nášho najstaršieho syna, jeden psychiater - okrem všetkého, čo bolo veľmi zvláštne a nepotrebné - urobil obrovský dar. Matky chorých detí vykonávali každý večer jednoduchý rituál.

Potom, čo dieťa zaspalo, čakali na aktívnu fázu spánku - to je niekde za pätnásť minút. A potom sa dieťaťu povedali jednoduché slová:

"Milujem ťa. Som na teba hrdý. Som veľmi rád, že si môj syn. Ty si pre mňa najlepší syn."

Text je približne rovnaký - pre všetkých.

A porovnávali tieto deti s ostatnými - s podobnými diagnózami, ale ich matky im v noci nič šepkali. Deti, ktoré dostávajú matkinú nočnú lásku, sa dozvedeli oveľa rýchlejšie. Tu je taká čarovná matka.

Takmer okamžite sme ho začali realizovať. Oveľa jednoduchšie - na rozdiel od väčšiny terapií, je to zadarmo. Najprv som povedal, čo má byť na scenári. Potom začala improvizovať. Uplynulo päť rokov a mojim chlapcom stále šepkám rôzne slová. Každý z nich a takmer každú noc.

Je pre mňa ťažké hovoriť o konkrétnych výsledkoch, ale Danny už nemá autizmus. A som si istý, že moju šepotu zohrali svoju úlohu. Ale stále je tu niečo, čo mi a deťom dáva. Je dôležité pochopiť - mágia funguje v oboch smeroch! Dostanú veľmi dôležité niečo a mama a dieťa. Každý má svoje vlastné "Niečo dôležité".

Čo to dáva?

♥ Pocit intímnosti s každým z detí.

Je to neporovnateľný pocit. Bez ohľadu na to, aké sú staré, v čase spánku vyzerajú ako anjeli. Vo dne nie je tak ľahké ich objímať alebo držať v náručí - majú toho veľa čo robiť! A v noci obdivujem každého z nich, hovoriac o tom, čo je pre nás oboch dôležité. A cítim, že naša intimita rastie a rastie.

♥ Individuálny čas pre každého.

V priebehu dní, nemôžem vždy dať každému osobné čas. Najčastejšie sme všetci spolu ako tím. Hráme, komunikujeme, jeme - všetci spolu. Ale v tomto okamihu je každý zvláštny. Pretože všetkým hovorím rôzne slová. Na základe skutočnosti, že teraz chcete a je potrebné povedať, že konkrétne dieťa.

♥ Môžem povedať niečo dôležité, čo nemusí byť počas dňa počuť.

Dni sú iné. Niekedy sa deti nemusia správať veľmi dobre z množstva informácií alebo sladkostí, čo komplikuje našu komunikáciu. Ale keď som v noci šepkal do ucha o tom, ako ich milujem, toto všetko zostáva v minulosti. Quarely, nedorozumenia, priestupky ...

♥ Baby cíti lásku.

Raz som čítal, že dieťa by malo častejšie hovoriť takú frázu: „Ale viete, že ak by sme si mohli vybrať, potom zo všetkých detí na svete by sme vás vybrali.“ Keď som to prvýkrát povedal Matthewovi, bol zároveň potešený a prekvapený. On išiel a opakoval: "Čo je to odo mňa pravda?"

Uvedomil som si, že je veľmi dôležité, aby deti cítili, že sú výnimočné, že sú dôležité a potrebné, presne tak, ako sú.

Teraz táto fráza spolu s "Povedal som vám dnes, že ťa milujem?" v našich životoch. Okrem toho, Matvey - pokiaľ je najviac hovorivý - v odpovedi vždy hovorí, že si nás vyberie ako rodičov a nevyhnutne si vyberie svojich bratov.

Saying Stále hovorím dôležité frázy.

Pri umiestňovacej terapii existuje taká vec, ako „rozlišovacie frázy“ - frázy, ktoré hovoríme počas stáže, a menia postoj ľudí, liečia ich duše. Slová sú zvyčajne jednoduché - o láske, prijatí, ľútosti

Tak som zistil, že ak sa v noci hovoria s mojimi deťmi o dôležitých frázach, potom sa mnohé problémy riešia sami. Napríklad s rodinnou hierarchiou. Aké frázy sú a čo zvyčajne hovorím:

"Som tvoja matka a ty si môj syn."

Táto fráza pomáha, ak sa necítite prepojení s dieťaťom, je to emocionálne spojenie. A tiež, ak máte rozbitú hierarchiu - a nie je jasné, kto je jej matka.

"Som veľký a ty si malý."

Táto fráza je opäť o hierarchii. A okrem toho pomáha vyrastať vo vzťahoch s deťmi. Deti sa veľmi uvoľňujú, keď sa matka konečne stane dospelým.

♥ "Ty si pre mňa najlepší syn."

Tu môžete pridať ďalšiu sekvenciu dieťaťa. Napriklad, napríklad, nemám jedného syna, ale troch celých. A každý z nich je dobrý na svojom mieste.

"Ty si ten syn, ktorého potrebujeme."

To pomáha dieťaťu cítiť jeho hodnotu, jeho "dobrotu". Zvlášť odporúčam frázu tým, ktorí neustále porovnávajú svoje dieťa s ostatnými - nie v jeho prospech.

„Nemusíte pre mňa nič robiť,

Milujem ťa, ale ty si.

Mnohí budú rozhorčení. Ale fráza nie je o tom, že nemôžete umývať riad. Ale radšej by ste nemali niesť generickú dynamiku.

♥ "Som veľmi rád, že ste."

Najmä pomáha tým, pre ktorých nebolo dieťa veľmi žiaduce.

"Som rád, že si chlapec."

Ak ste napríklad chceli dievča a dlho ste nemohli akceptovať pohlavie vášho dieťaťa.

"Otec a ja ťa veľmi milujem, ty si náš syn"

Kľúčovým slovom je tu „náš“. Pomáha, ak máte sklon k preťaženiu, ťahaniu a rozdeľovaniu detí.

♥ "Si rovnaký ako tvoj otec",

"Tvoj otec je pre teba najlepší otec."

Ak máte dieťa v konflikte s otcom, ak dieťa nezvýši alebo ste v hádke. Ale aj pre tých rodičov, ktorí sú spolu, fráza je užitočná. Ak mama neprijme otca a nedovolí mu aktívne sa zapojiť do detstva.

Sorry "Je mi to ľúto."

Fráza je vhodná, ak počas dňa, v ktorom ste bojovali, nebolo pochopenie, trest, narušenie. Nežiadajte o odpustenie - porušuje hierarchiu. Ale ospravedlniť sa - a povedať, že ste veľmi ľúto, to stojí za to.

"Som na teba hrdý."

Pomáha to najmä vtedy, keď sa snažíte urobiť dieťa z toho, čo nie je - a kto nikdy nemôže byť. Pomáha tým deťom, ktoré sa veľmi odlišujú od iných - napríklad tých špeciálnych.

"Milujem ťa."

Tri magické slová zo všetkého. Ak sa do nich investuje tento pocit. To znamená, že ak nechcete automaticky vyslovovať niektoré slabiky a písmená, ale celým svojím srdcom vydýchate vyhlásenie lásky.

Ako si vybrať frázy?

Môžete a mali by ste skúsiť iné. A pochopíte, čo je pre vás a dieťa dôležité. Napríklad v sebe si všimnem, že po tomto slove, ktoré je pre mňa dnes veľmi dôležité, prebieha hlboký výdych - sám. Niečo je relaxačné vo vnútri.

To isté s dieťaťom. Keď je pre neho dôležité, aby teraz niečo počul, napríklad, že ste na neho pyšný, vydýchne a uvoľní sa. Len sa pozeraj. Niekedy tieto znaky nie sú okamžite viditeľné, niekedy nie sú také jasné. Ale kritérium je zvyčajne rovnaké - nejaký druh relaxácie.

Ak chcete odovzdať magické frázy, musíte naladiť. Je to nemožné, ako som povedal, robiť to mechanicky. Je dôležité pristupovať k procesu s dušou, a nie na úteku. Ako teraz, zopakujem tri minúty na papieri a všetko bude v poriadku. Najťažšia práca vo vnútri. Aby boli slová magické, musia byť nabité touto mágiou. A obvinenie, ktoré naše deti potrebujú, je v našom srdci.

Niekedy, aby ste mohli povedať také jednoduché slová, musíte najprv povedať niečo podobné svojim rodičom (v srdci). Viem, že dievčatá, ktoré počas prvých sedení vzlykali nad spiacim dieťaťom. Z vlastnej detskej bolesti. Ale mágia je mágia, pretože lieči. A vrátane našich, materských, srdcových.

Zasadanie by nemalo byť dlhé. Je to len tri až päť minút. Ale veľmi citovo nasýtených päť minút. Je dôležité to robiť pravidelne a mierne. V malých krokoch. A nesnažte sa raz týždenne šepkať tri hodiny lásky. Jedeme každý deň niekoľkokrát a nerobíme to len v nedeľu, však?

A okrem toho, nezabudnite povedať také frázy počas dňa, medzi časmi, bez akéhokoľvek dôvodu. Obejme ich tak, ak ste prešli okolo. Vrhnite hlavu, ktorá sedí vedľa seba. To je to, čo si deti budú pamätať na celý život. A s najväčšou pravdepodobnosťou si to budú pamätať.

Nepodceňujte silu slov matky. Aby ste si to uvedomili, pamätajte, ktoré slová vašej matky si pamätáte teraz, po tridsiatich, štyridsiatich rokoch. A ktoré z nich boli pre vás dôležité.

Táto mágia je vám vždy k dispozícii, nestojí za to peniaze, nepotrebuje nič zvláštne. Len počkajte na vaše dieťa, aby sladko nasiaklo - a zašepte niečo dôležité do ucha.

"Milujem ťa. Som na teba hrdý. Ty si najlepší syn pre otca a mňa."

Čo by mohlo byť jednoduchšie a magickejšie ako slová hovorené srdcom milujúcej matky?