Pre Dom a Chaty

Debunk mýty: 5 mylné predstavy o matraci, musíte vedieť

Pin
Send
Share
Send
Send


Nákup nového matraca je vždy sprevádzaný pochybnosťami a bolestne dlhým výberovým procesom. Drahý matrac znamená dobrý? Malo by to byť ťažké? Ktoré súčiastky je potrebné venovať pozornosť pri nákupe? Ak máte v blízkej budúcnosti kúpiť nový matrac, pozrite sa na 5 populárnych mylných predstáv o tejto téme, ktoré vám pomôžu vybrať najlepšiu možnosť.

Má tvrdý matrac kvalitu?

Tvrdosť a kvalitu matraca nevyrovnávajte. Každý nový matrac bude viac či menej pevný a hustý až do okamihu, kedy ho začnete používať pravidelne. Je pozoruhodné, že najťažšie matrace sa môžu opotrebovávať ešte rýchlejšie ako tie mäkké.

Mal by byť kvalitný matrac drahý?

Tento mýtus má len určité množstvo pravdy. Samozrejme, že dobrý matrac nemôže byť príliš lacný. Všetko však závisí od konkrétneho výrobcu. Môžete stráviť trochu viac času hľadaním matraca a nájsť podobnú možnosť pre omnoho skromnejšie množstvo.

Môžete si overiť kvalitu matraca, len chvíľu na ňom sedieť?

To je najobľúbenejší spôsob, ako si ľudia vybrať matrac: starajú sa o určitú položku v obchode a ... len na nej sedia. Musíte si však uvedomiť, že máte v pláne spať na tomto matraci po celú noc. To je dôvod, prečo je najlepšie si ľahnúť na matrac a "otočiť" na ňom aspoň pár minút, aby sa pochopilo, či je to vhodné.

Musím matrac vymeniť každých 7-10 rokov?

Tiež nie úplne pravdivé vyhlásenie. Správny čas na zmenu matraca a kúpu nového, keď nie ste pohodlne spí na svojom aktuálnom matraci. Nezáleží na tom, koľko času uplynulo od jeho zakúpenia - mohlo by to byť 3 roky a 5 rokov.

Dobrý matrac je tak pohodlný, že si skoro nehádete a nezastavíte v spánku?

Bohužiaľ, ale kvalita matraca to neovplyvňuje. Samozrejme, človek sa často obráti vo sne, ale to sa deje nie preto, že matrac je zlej kvality, ale preto, že musíte zmeniť polohu tela a dať mu odpočinok. Dospelí môžu v spánku spať až 75-krát za noc, čo je úplne normálne.

Pin
Send
Share
Send
Send