Pre Dom a Chaty

Prírodné spôsoby odpudzovania komárov v lete

Pin
Send
Share
Send
Send


Komáre sú skutočnou kliatbou, najmä pre tých, ktorí radi trávia veľa času v prírode. Pre niektorých, komáre nie sú len nepríjemné, ale nebezpečné. Ide o závažnú alergickú reakciu. Pre takýchto ľudí je otázka ochrany spojená nielen s komfortom, ale aj s bezpečnosťou.

Repelenty predávané v obchodoch sú však plné chemikálií, ktoré môžu spôsobiť aj alergie. Niet divu, že mnohí sa snažia prejsť na prirodzenejšie možnosti. Existuje toľko ako štyri nástroje, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s bzučaním hmyzu.

vanilka

Verte tomu alebo nie, táto sladká, milovaná vôňa nenávidia komáre. Pre domáce repelent, zmiešajte sáčok vanilínu so pohárom vody. Nalejte do striekacej fľaše. Je lepšie aplikovať produkt tesne pred odchodom

Jablkový ocot

Jablčný ocot je doma v mnohých. To je naozaj univerzálny liek, ktorý možno použiť na čistenie umývadla alebo utrite zafarbené škvrny z koberca. Komáre ho nemajú radi. Ak chcete vytvoriť repelent, zmiešajte vodu a ocot v pomere 1: 1. Môže sa používať na otvorených plochách tela aj na oblečení.

Citrón eukalyptus

Esenciálne oleje sa dnes používajú veľmi široko. Je však dôležité pochopiť, že ich používanie môže byť nebezpečné, najmä pre ľudí s alergiami a astmou. Nemôžu byť použité pre deti a domáce zvieratá.

Ak to všetko nie je o vás, potom esenciálny olej z citróna eukalyptu môže byť obrátený proti komárom. Môže chrániť takmer 12 hodín. Stačí pridať niekoľko kvapiek do pohára vody a umiestniť ho do blízkosti tábora. Pre aplikáciu na telo je potrebné olej hojne riediť a namazať niekoľko častí.

catnip

Mačky milujú catnip. A komáre nenávidia. Olej Catnip môže pôsobiť ako repelent, ktorý trvá až sedem hodín. Nebojte sa, olej sa líši od vône celých rastlín, takže susedné mačky k vám neprídu.

Pin
Send
Share
Send
Send