Pre Dom a Chaty

Ako čistiť vankúše: triky, ktoré nie každý vie

V priebehu času vankúš stráca svoj tvar, škvrny a nepríjemný zápach na ňom - ​​to znamená, že je čas ho umyť! Je však potrebné umývať vankúše v primeranej forme tak, aby sa chmýří neskladali do jedného kusu, a aby sa vrátili aj zažltnuté vankúše do bývalej belosti a úplne sa odstránili nepríjemné pachy. Existuje niekoľko trikov, ktoré pomôžu vrátiť vankúše na ich predchádzajúci vzhľad.

Po prvé, vankúše sú vymazané bez vankúša a krytu. Okrem toho, aby vankúš nevypadol a práčka udržiava rovnováhu počas umývania, vložte do bubna naraz dva vankúše.

Nasledujúci prací prostriedok pomôže zbaviť sa žltosti vankúšov: 1 šálka pracieho prostriedku vo forme prášku, 1 šálka bielidla a pol pohára boraxu. Počas prania premiešajte a pridajte.

Malo by sa umývať v najhorúcejšej možnej vode, je tiež vhodné opláchnuť podložky dvakrát tak, aby na nich nezostala žiadna chémia. Malý trik pre výplň vankúša, ktorý sa nemá prilepiť k sebe v jednej kocke: počas umývania vložte do bubna tenisové loptičky do viazaných ponožiek. Je to veľmi jednoduché a efektívne - skontrolujte!