Pre Dom a Chaty

Ušľachtilý vavrín na parapete: ako pestovať doma?

Pin
Send
Share
Send
Send


Ak v dome žije krov alebo vavrínový strom, znamená to, že čerstvý vavrín je vždy prítomný v potrave rodiny. Je možné hovoriť o výhodách bobkových listov na dlhú dobu, ale jedna vec je jasná: čerstvá, sú oveľa zdravšie a chutnejšie ako sušené. A čo korenistá, delikátna a svieža vôňa pochádza z vavrínového ušľachtilého! Z tohto dôvodu musíte začať vavríny doma. Táto rastlina, na rozdiel od citrónu, je nenáročná a nádherne sa prispôsobuje životu na parapete.

Vavrín možno pestovať dvoma spôsobmi. Prvá, najspoľahlivejšia - zakorenenie zelených konárov z krčka maternice. K tomu, rezané vetva 20-25 cm dlhé (strih ostrý a šikmé), potom je umiestnený v pohári vody a pokryté plastovým vreckom na zvýšenie vlhkosti a vytvoriť druh "mini-skleník". Niekoľkokrát denne počas prvého týždňa musíte postrekovať vetvy postrekovou fľašou. V tomto prípade sa pobočky zakorenili v 100% prípadov.

Druhou, nemenej populárnou metódou, ktorá poskytuje 90% záruku klíčivosti, je zakorenenie vavrínových semien. Na jeseň, veľké čierne ovocie sú tvorené v stromoch vavrínu, ktoré rastú na Kryme a na území Krasnodar - single-nasadil drupmi. Mali by byť zasadené čo najskôr po zbere zo stromu v kvetináčoch a zalievaní. Ak sa vaši priatelia alebo príbuzní chystajú k odpočinku na juhu, môžete ich požiadať, aby zbierali čierne a modré vavrínové ovocie. Semená klíčia na slnečnej strane a rastú do nádherného, ​​nenáročného a veľmi užitočného stromu.

Pin
Send
Share
Send
Send