Dizajn a architektúra

Škandinávske šťastie: ako stráviť zimu v štýle Hugge

Pin
Send
Share
Send
Send


Slovo Hugge v dánčine znamená „pohodlie“ alebo osobitnú formu jednoty a integrity. Miestnosť navrhnutá v štýle Hugge by mala vytvoriť pocit pokoja, pohodlia a bezpečnosti.

Hugge nie je ani tak smer dizajnu ako životný štýl, a nasledovať ho, postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

Pravidlo 1: teple sa obliekajte

Vyberte si pohodlné domáce oblečenie a interiérové ​​predmety. Nechajte izbu, v ktorej si oddýchnete, naplniť jednoduchými a uvoľnenými vecami. V zime by mala byť vždy po ruke útulná deka, mäkký sveter a našuchorené ponožky.

Pravidlo 2: Držte sa spolu

Obklopte sa tými, s ktorými sa cítite príjemne. Ak nie ste schopní komunikovať s príbuznými, zbierať priateľov na večierok čajový večierok a spoznať svojich susedov bližšie.

Pravidlo 3: Kindle the Fire

V ideálnom dome v štýle Hugge je samozrejme krb. Bohužiaľ, tento luxus nie je k dispozícii pre obyvateľov štandardných bytov. Svetlo sviečky a nainštalovať niekoľko svetelných zdrojov ďaleko pod úrovňou očí - to bude izba oveľa pohodlnejšie.

Pravidlo 4: Cook Delicious Food and Drinks

V zime studený nápoj aromatický čaj, káva a horúca čokoláda s prídavkom koreneného korenia a ovocia. Naučte sa nejaké originálne recepty na pečenie, aby ste mali možnosť pozvať priateľov na návštevu.

Pravidlo 5: Urobte si čas na svoje obľúbené hobby

Získajte nový koníček alebo sa vážne ponorte do existujúceho. Snažte sa ponoriť sa do procesu, nie so zameraním na výsledok práce. Myslite na dlho zabudnutú knihu, alebo konečne zvládnite hru na gitaru.

Pravidlo 6: Hľadajte radosť v jednoduchých veciach.

Nechajte sa nepozorovane pozerať, čo sa deje okolo vás, hrať sa so svojím milovaným miláčikom alebo len ležať na posteli. Najdôležitejšie je držať sa umiernenosti a ukončiť akúkoľvek činnosť, ktorá prestala prinášať radosť.

Pravidlo 7: Prestávka bez pomôcok

Aspoň na pár hodín vypnite telefón, nesledujte televíziu a nepočúvajte hudbu. Nech vás obklopujú iba prirodzené zvuky: zvuk dažďa, praskanie ohňa alebo dokonca hluk mesta mimo okna.

Pravidlo 8: Vedenie aktívneho životného štýlu

Hugge neznamená konštantné ležanie pod koberec! Ak chcete mať dobrý odpočinok, mali by ste byť úplne unavení. Prejdite sa každý deň na čerstvom vzduchu, dokonca aj v oblačnom počasí.

Pin
Send
Share
Send
Send