Výzdoba

Novoročné prípravky: 5 magických ozdôb z odpadového materiálu

V predvečer Nového roka sa objaví zvláštna sviatočná nálada, ktorá čaká na zázrak a mágiu. Ak vás horúčka Nového roka ešte nenavštívila, musíte si urobiť čas na to, aby ste si urobili čarovné dekorácie na sviatok vlastnými rukami - potom sa nálada objaví sama! Výroba šperkov vlastnými rukami nie je vôbec ťažká a materiály budú vyžadovať holé minimum - niektoré z nich nájdete doma a niektoré - v obchodoch pre kreativitu. Nižšie nájdete 5 jednoduchých, ale zaujímavých workshopov o vytváraní nádherných dekorácií pre Nový rok z nevyžiadaného materiálu. Vyberte si remeslo podľa svojho vkusu, alebo lepšie, aby všetko naraz!

Zlatý vianočný stromček z časopisu

Vo veľkých maloobchodných predajniach a hypermarketoch dostávajú návštevníci často propagačné časopisy so 40-80 strán hodvábneho papiera. Z tohto časopisu môžete ľahko vytvoriť nádherný vianočný stromček.

Počnúc poslednými stránkami, spočítajte dva listy, zložte veľký trojuholník na vrchu a malý na spodnej strane, čím vytvoríte ostrý uhol, ako je znázornené na fotografii nižšie. Opakujte so všetkými stránkami, ale nezabudnite, že musíte ohýbať nie jeden po druhom, ale dva listy naraz, pretože papier je tenký. Potom každý zo skladaných dvoch listov zabalí okraj v strede zásobníka a vytvorí harmoniku. Opakujte až do konca. Pre spoľahlivosť môžete okraje prilepiť bielym lepidlom.

Vezmite striekanie farby a natrite obrobok. Ozdobte sami.

Zlatý vianočný stromček z časopisu je pripravený!

Lopta na vianočný stromček z toaletného puzdra

Craftswomen milujú používať toaletné rukávy vo svojej práci, pretože je trvanlivý, všestranný a voľný materiál. Urobme z nej jasnú guľu na vianočný stromček.

Náplň toalety vyrovnajte na polovicu, označte pravítkom a ceruzkou symetrickými rezmi 1 cm v hornej a dolnej časti. Potom plášť rozrežte na pozdĺžne kusy.

Farba s akrylovou farbou všetky kusy vnútri a vonku, nechať uschnúť. Potom ponorte jeden kus rukávu na jednu stranu s lepidlom PVA, potom do trblietky. Opakujte na oboch stranách s každým segmentom.

Teraz prejdite na montáž hračiek. Spojte dva kusy, lepidlo v strede. Potom pridajte dve ďalšie, aby ste spojili 4 kusy do jednej gule. Pripojte niť a zavesiť na vianočný stromček!

Snehová vločka z toalety

Ďalší kus obľúbeného odpadového materiálu. Vyzerá to výnimočne krásne!

Odstrihnite rukáv ako v predchádzajúcom príklade.

Teraz si jeden kus, držte okraj spolu s ostatnými lepidlom. Takto kombinujte 6 kusov do vločiek.

To nie je všetko! Potom si vezmite kúsok rukávu, ohyb v polovici a pripevnite snehové vločky medzi tieto dva okvetné lístky. Potom zložte ďalšiu, znova ju zložte na polovicu a pripojte ju k predchádzajúcemu „okvetnému lístku“.

Opakujte vo všetkých ostatných intervaloch.

Potom si vezmite lepidlo PVA a kefu, aplikujte na jednej strane. Potom spustíme snehovú vločku s lepidlom do flitrov, necháme uschnúť. Môžete predfarbiť vločku. Zviazame niť a zavesíme hotovú vločku!

Vianočná hviezda z dreva a girlandy

Čo by mohlo byť symbolickejšie ako Nový rok ako krásna a objemná hviezda, ktorá svieti jasnými svetlami? Urobme takúto hviezdu na stene konárov, farieb a girlandy.

Na tento účel by mali byť vetvy rovnakej dĺžky a hrúbky natreté striekaním alebo bežnou akrylovou farbou.

Potom vezmeme girlandu, upevníme ju na okraji vetvy s lepiacou páskou. Začneme baliť girlandu okolo vetvy. Na opačnej hrane opäť fixujeme škótkou, vezmeme druhú vetvu, dáme dohromady medzi sebou, zabalíme. Tento postup opakujeme s 5 vetvami.

„Zhromažďovanie“ hviezdy, smerovanie vetiev správnym smerom, a keď je hviezda pripravená, všetky priečky sú navyše upevnené tenkým drôtom.

Zostáva len zavesiť na stenu a zapnúť girlandu!

Vločka z lepidla a trblietky

To je najjednoduchší a najzaujímavejší spôsob, ako urobiť snehovú vločku. Netreba nič strihať ani zošívať.

Pri práci si vezmite keramickú platňu. Marker nakreslí snehovú vločku, ako sa vám páči. Top tuk s rastlinným olejom. Potom prilepte niť na vrch snehovej vločky a použite horúcu lepiacu pištoľ na ťahanie prúžkov cez vzor značkovača a zároveň nasaďte niť. Posypte flitrami.

Po vysušení odstráňte výslednú ľahkú snehovú vločku a zaveste na vianočný stromček!