Pre Dom a Chaty

Tieto rastliny sú kyslíkové bomby! Tu je 6 najlepších rastlín, ktoré by ste mali mať vo vašej domácnosti

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdobenie nášho domu, nákup nábytku a dekoratívnych prvkov, zvyčajne si nemyslíme, že kvalita vzduchu v našom dome sa nesmie meniť k lepšiemu.

Všetko kvôli rôznym látkam, ktoré sú schopné prideliť naše nové oblečenie. Elektrické spotrebiče, laminát, linoleum a dokonca aj obyčajné papierové obrúsky môžu obsahovať stopy formaldehydu v kontakte so vzduchom v našom dome.

Naše domáce zvieratá budú pomáhať v boji za kvalitu ovzdušia. Mnohé zariadenia sú schopné čistiť vzduch doma, zbierať prach, dym a iné častice a ťažké zlúčeniny, ktoré sú nebezpečné pre zdravie.

Tu je 6 najlepších rastlín, ktoré by ste mali mať doma:

Aloe vera - Táto rastlina je skvelá pre zvýšenie hladiny kyslíka vo vašej domácnosti. Absorbuje tiež oxid uhličitý, oxid uhoľnatý a formaldehyd. Jeden aloe môže dosiahnuť to, čo môže dosiahnuť deväť biologických čističov vzduchu.

Pípal - Táto rastlina sa veľmi ľahko udržuje, pretože nepotrebuje veľa svetla. Je účinný pri čistení formaldehydu. Ale pozor, ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, pretože listy môžu byť jedovaté.

Ivy (Hedera Helix) - každý by mal mať túto rastlinu vo svojom dome. Odstraňuje 60% toxínov vo vzduchu do šiestich hodín.

Chlorophytum - Táto rastlina má schopnosť robiť fotosyntézu s minimálnym svetlom. Dokonale absorbuje toxíny zo vzduchu, ako je formaldehyd, styrén a oxid uhoľnatý, ako aj benzín. Jedna továreň účinne čistí vzduch v 200 štvorcových metroch priestoru.

Sansaveriya - táto rastlina je prakticky nezničiteľná a je skvelá, aby ju mala doma. Je veľmi stabilný a vyžaduje veľmi málo svetla na fotosyntézu. Okrem toho odstraňuje toxíny, je to skvelé pre spálňu, pretože produkuje kyslík v noci.

Spathiphyllum - Je skvelé na odstraňovanie chemických toxínov zo vzduchu. Táto rastlina filtruje formaldehyd zo vzduchu, rovnako ako trichloretylén.

NASA hovorí, že by ste mali mať medzi 15 a 18 z týchto závodov v oblasti 500 metrov štvorcových. Od 3 do 4 zariadení je dosť pre 80 metrov štvorcových. Nezabudnite dať jednu z nich do svojej spálne.

Pin
Send
Share
Send
Send