Výzdoba

Dievča sa rozhodlo maľovať dlaždice v kúpeľni, a to je to, čo urobila

Pin
Send
Share
Send
Send


Výmena dlaždíc je veľmi časovo náročná a finančne nákladná úloha. Autor tejto triedy premýšľal o tom, ako aktualizovať dlaždice bez vykonania rozsiahlych opráv. Ľudia maľujú stenu vo svojom dome, renovujú nábytok a dokonca aj betónové vozovky. Tak prečo nezaobchádzať s dlaždicami rovnakým spôsobom? Renovácia dlaždíc nebola tak náročná a výsledok prevýšil všetky očakávania.

Mysh

Pracovné inšpirácie nájdete v nových zbierkach keramiky. Grafické motívy vyzerajú oveľa veľkolepejšie ako jeden dlaždice. Teraz musíte nájsť správnu farbu. V tomto prípade sa použila biela a grafitová čierna. Na maľovanie budete potrebovať šablónu hrubého papiera, kefy a valčeka, aby sa farba rovnala. Dievča si vybralo farbu na kriedovom základe.

Mysh

Pred prácou je potrebné pripraviť povrch na maľovanie. Očistite podlahu mydlom a vodou, očistite všetky škvrny a osušte. Tento krok nevynechávajte, inak farba nespadne rovno! Maľovanie cez soklové lišty a časť stien maskovacou páskou, aby sa predišlo tomu, že sa farba dostane tam, kde by nemala byť. Potom aktualizujte zálievku v priestore medzi dlaždicami. Vzhľadom k tomu, že nová farba dlaždíc bude tmavá, autor zmeny si zvolil grafitovú farbu.

Mysh

Po úplnom vysušení odstráňte škárovaciu hmotu z dlaždice a naneste tenkú vrstvu farby valčekom. Nechajte ho vyschnúť. Potom naneste ďalšiu vrstvu. Opakujte, kým podlaha nezíska požadovanú farbu.

Mysh

Uistite sa, že vzor na šablóne presne zodpovedá veľkosti dlaždice. Okraje šablóny by mali byť mierne nad okrajmi dlaždice. Šablónu na podlahe zaistite lepiacou páskou.

Mysh

Pomocou valca naneste vrstvu ľahkej farby. Ak ho chcete položiť na rovinu, pokúste sa aplikovať každý prvok jedným stabilným pohybom.

Mysh

Mysh

Opatrne odstráňte šablónu a presuňte ju na ďalšiu dlaždicu. Neaplikujte na ďalšiu farbu - môže dôjsť k poškodeniu lakovanej plochy okrajmi šablóny. Je lepšie najprv maľovať všetky dlaždice šikmo a po vysušení náteru sa vrátiť k tým, ktoré zostávajú tmavé.

Mysh

Ak potrebujete obkladať dlaždice na stenu, len ohnite šablónu na polovicu.

Mysh

Výsledkom je, že všetky dlaždice musia byť natreté.

Mysh

Nechajte lakovanú podlahu vyschnúť dve hodiny. Potom je potrebné vziať kefu a opraviť všetky možné chyby. Prvá práca v čiernej farbe. Po opätovnom vyschnutí podlahy. Ďalej, chodiť na dlaždice s kefou s ľahkou farbou. V dôsledku toho by mala dlaždica vyzerať, ako by bola kúpená v obchode. Nechajte dlaždicu vyschnúť cez noc.

Mysh

Čím viac pracujete, tým lepšie bude výsledok.

Mysh

Teraz by ste mali pokrývať dlaždice polyakrylovým lakom. Prvá vrstva by mala byť opatrne aplikovaná štetcom, aby sa zabránilo nadmernému tlaku. Nasledujúce vrstvy by sa mali nanášať valčekom. Po každom nátere by mala podlaha schnúť aspoň dve hodiny. Potrebujete aspoň štyri vrstvy. Po poslednom, nechať podlahy vyschnúť cez noc, a ráno odstrániť maskovacie pásky.

Mysh

Nová podlaha je pripravená! Môžete na ňom bezpečne chodiť.

Pin
Send
Share
Send
Send