Pre Dom a Chaty

Jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť škodcov v črepníkoch

Zelený kút v byte dokonale osviežuje interiér a zlepšuje mikroklímu v miestnosti. Bohužiaľ, aby „domáca záhrada“ rástla a prosperovala, je potrebné zbaviť sa pôdy parazitov a možných infekcií. Spracovanie by malo byť podrobené pôde zo záhrady a špecializovaným zmesiam zakúpeným v obchode. Použite jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dezinfikovať pôdu, ktorá zachová jej prospešné vlastnosti.

Tinkturový shag na zalievanie

Na takéto zloženie sa 200 g suchého shagu naleje tromi litrami vriacej vody a nechá sa 2-3 dni. V hotovej tinktúre pridajte 7 litrov vody, ktorá sa používa na zavlažovanie izbových rastlín.

Cesnak alebo zápalky

V každom hrnci, v závislosti na jeho veľkosti, kvapká jeden alebo viac klinčekov cesnaku, účinné látky sa môžu ľahko vyrovnať so škodlivými baktériami. Rovnaký účinok možno dosiahnuť lepením niekoľkých zápaliek s hlavami nadol do zeme. Síra má vysoké dezinfekčné vlastnosti.

Honey Flies Trap

Stavať malé vlajky z pletacích ihiel alebo drevené palice a kus papiera. Papier je lepšie, aby sa svetlé farby. Roztierajte každú krabicu s medom - piškoty sa na nej budú držať, nedosiahnu samotnú rastlinu. Zmena návnady každých pár dní.

Suchá pomarančová kôra

Kôru pomaranča alebo iných citrusových plodov nakrájajte na malé kúsky a potom osušte. V každom hrnci posypte kôrou. Zmeniť kôry, akonáhle začnú tlmiť.

Roztok manganistanu draselného

Pridá sa manganistan draselný do vody na zalievanie (niekoľko hrotov na špičke noža). Tento roztok používajte niekoľko dní.