Pre Dom a Chaty

Jednoduché spôsoby, ako sa zbaviť škodcov v črepníkoch

Pin
Send
Share
Send
Send


Zelený kút v byte dokonale osviežuje interiér a zlepšuje mikroklímu v miestnosti. Bohužiaľ, aby „domáca záhrada“ rástla a prosperovala, je potrebné zbaviť sa pôdy parazitov a možných infekcií. Spracovanie by malo byť podrobené pôde zo záhrady a špecializovaným zmesiam zakúpeným v obchode. Použite jeden z najjednoduchších spôsobov, ako dezinfikovať pôdu, ktorá zachová jej prospešné vlastnosti.

Tinkturový shag na zalievanie

Na takéto zloženie sa 200 g suchého shagu naleje tromi litrami vriacej vody a nechá sa 2-3 dni. V hotovej tinktúre pridajte 7 litrov vody, ktorá sa používa na zavlažovanie izbových rastlín.

Cesnak alebo zápalky

V každom hrnci, v závislosti na jeho veľkosti, kvapká jeden alebo viac klinčekov cesnaku, účinné látky sa môžu ľahko vyrovnať so škodlivými baktériami. Rovnaký účinok možno dosiahnuť lepením niekoľkých zápaliek s hlavami nadol do zeme. Síra má vysoké dezinfekčné vlastnosti.

Honey Flies Trap

Stavať malé vlajky z pletacích ihiel alebo drevené palice a kus papiera. Papier je lepšie, aby sa svetlé farby. Roztierajte každú krabicu s medom - piškoty sa na nej budú držať, nedosiahnu samotnú rastlinu. Zmena návnady každých pár dní.

Suchá pomarančová kôra

Kôru pomaranča alebo iných citrusových plodov nakrájajte na malé kúsky a potom osušte. V každom hrnci posypte kôrou. Zmeniť kôry, akonáhle začnú tlmiť.

Roztok manganistanu draselného

Pridá sa manganistan draselný do vody na zalievanie (niekoľko hrotov na špičke noža). Tento roztok používajte niekoľko dní.

Pin
Send
Share
Send
Send