Výzdoba

Nôžka vzala kúsky krásnej látky a šila ich šikmo. Za 40 minút urobila krásnu vec.

Pin
Send
Share
Send
Send


Každá krajčírka má vždy kúsky krásnej látky. Niektoré z nich majú vynikajúcu kvalitu a príjemné farby, ale ich veľkosť je príliš malá na to, aby z nich niečo šila. Výstupom môže byť výroba prešívacej techniky, ako je deka.

Pre túto deku, ktorej dizajn vynalezla švadlena Valerie Nesbitt z Veľkej Británie, sa zmestia dlhé a úzke kúsky. Vo svojom videu Valerie ukazuje, ako urobiť túto krásnu vec len za 40 minút.

Valerie používa pásiky široké asi 6 cm a dlhé asi meter. Spojuje konce pásov kolmo na seba a šikmo ich prešíva, čím odrezáva prebytočné okraje. Táto metóda robí model zaujímavejším a objemnejším. V dôsledku týchto operácií sa získa dlhý pruh náplastí (približne 30 prúžkov). Tento dlhý prúžok Valerie sa zloží na polovicu a šije pozdĺž okrajov, čím sa položka dvakrát kratšia ako šírka dvoch pôvodných pruhov. Na konci reznej hrany. Tento proces sa opakuje, kým šírka pásu nedosiahne 32 pásiem. Celý proces trvá približne 40 minút.

Výsledkom je obdĺžnikové plátno, z ktorého môžete šiť deku alebo deku. Je len potrebné spracovať hrany alebo šiť vaše obľúbené prevedenie.

Pin
Send
Share
Send
Send