Pre Dom a Chaty

Tieto spôsoby čistenia kanalizácie budú bez piestu.

Pin
Send
Share
Send
Send


Tvárou v tvár takému obťažovaniu ako upchávaniu toalety sa človek môže doslova dostať do strnulosti. Nepríjemný zápach a vzhľad neumožňujú sústrediť sa a zamyslieť sa nad riešením problému. Situácia môže byť oveľa komplikovanejšia, ak v dome nie je piest. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako pomôcť v ťažkej situácii. Môžete ich vyskúšať na toaletách plných prázdneho papiera. A potom v kritickej situácii budete presne vedieť, ako sa správať.

Umývacia kvapalina a teplá voda

Ak nie sú v byte žiadne špeciálne prostriedky na čistenie kanalizácie, naplňte toaletu veľkým množstvom umývacieho prostriedku. Nechajte ho pol hodiny a potom nalejte pár vedierok s teplou vodou. Tuk sa rozpustí a blokovanie prebehne. Po takomto čistení sa zmyje.

Odstráňte upchanie šampónom alebo tekutým mydlom.

Rovnakým princípom ako v prvom recepte, tekuté mydlo alebo šampón pôsobí. Možno zásoby detergentov vo vašej domácnosti sú obmedzené a mydlo si kúpite vo veľkých objemoch. Avšak, s touto metódou mydla musíte pridať viac, pretože nerozpúšťa tuk rovnako. Mydlo by sa malo riediť v vedre s horúcou vodou a potom sa naleje do toalety.

Použite chlórové bielidlo

Pre vážne blokády je liek silnejší ako liek. Nalejte do toalety niekoľko pohárov bielidla na báze chlóru, môžete normálne belosť. Dodatočne môžete naplniť odmerku pracieho prášku. Po 10-15 minútach opláchnite blokádu. V prípade potreby postup zopakujte.

Metóda mechanického čistenia

Niekedy nemôžete robiť bez sanitárneho kábla. Vezmite vešiak na drôt, rozviňte ho a vyčistite odtok s ním. Aby nedošlo k zraneniu, uistite sa, že použitie kliešte.

Z potravinového filmu vytvorte piest

Vezmite si kotúč lepiacej fólie a zabaľte do nej toaletnú misu, čím vytvoríte improvizované veko. Jemne na ňu zatlačte a vytvorte tlak v dreze. Blokovanie teda nebude horšie ako pri spracovaní skutočného piestu. Vyberte film a vyhoďte ho do koša.

Pin
Send
Share
Send
Send