Bytový nábytok

Ťahanie pohovky vlastnými rukami: moderný nábytok bez príplatkov

Mať starú pohovku doma, ktorej vzhľad necháva veľa na želanie, nie je vôbec potrebné sa jej zbaviť. Pokúste sa vytiahnuť kvalitný nábytok s jasne zavedeným skladacím mechanizmom, ktorý mu dodá moderný vzhľad. V prítomnosti zvyčajného súboru nástrojov dostupných v arzenále horlivého majiteľa to nie je ťažké robiť.

Nádherná transformácia starej pohovky

nástroje:

 • kladivá;
 • Konštrukcia alebo nábytkové zošívačky;
 • nožnice;
 • Skrutkovač.

materiál:

 • tkanina čalúnenia (približná spotreba je 1,5-2 krát vyššia ako pri pohovke s reliéfnou verziou čalúnenia je vyššia);
 • juta;
 • poťahová tkanina;
 • stavebné peny alebo iné plnivá;
 • odpaľovanie;
 • priemyselná obojstranná páska alebo lepiaca pištoľ;
 • ozdobné gombíky, podložky a ostatné nábytkové doplnky;
 • robustná niť a veľká ihla.

V prvej fáze sa zbavíme starého čalúnenia a analyzujeme prípadný stav pružinového bloku. V prípade potreby vložte pružinu na miesto alebo vykonajte výmenu.

Opatrne odstráňte čalúnenie tak, aby mohlo byť použité ako základ pre vzor. V rovnakom čase sa zbaviť previsnutého plniva.

Ak plánujete použiť ozdobné gombíky na reliéf, potom musí byť výplň označená a vyrezaná v miestach pripojenia príslušenstva.

Plnivo umiestnime na rám, upevníme a položíme na vrch a spodok vrstvy odpaľovania. Na upevnenie môžete použiť obojstrannú pásku alebo lepiacu pištoľ.

Pre pohodlie označte miesto pripevnenia ozdobných gombíkov na odpaľovanie. Robíme to z prednej a zadnej strany.

V prípade potreby zakrývame gombíky čalúnením.

Prejdite na upevňovacie tlačidlá. Zo zadnej strany, zatiaľ čo nie je pokrytá čalúnením, vložíme ihlu so silnou niťou, vezmeme ju do tváre, prepichneme pálku výplňou a čalúnením, zatlačíme tlačidlo a vrátime ho späť. Zmršťujte na vopred určenú vzdialenosť a upevnite na podložku. Túto operáciu vykonávame viackrát v súlade s označením, pričom dodržujeme určitú dĺžku závitu a vyrovnanie čalúnenia.

Oveľa pohodlnejšie je začať pracovať na tom, aby sa objem odobral od stredu a postupne sa pohyboval na hrany. Akonáhle je nastavený požadovaný objem, natiahneme a upevníme čalúnenie okolo obvodu rámu pomocou zošívačky.

Výnimkou môže byť prítomnosť prednej "sukne". Táto položka je pripevnená lepiacou páskou, vyrovnaná a potom upevnená na nesprávnej strane s popruhmi alebo stehom.

Ak je "sukňa" plánuje našuchorený, potom montáž by mala byť vykonaná vopred.

Prejsť na zúženie pásu. V prípade, že sú upevnené, prekryjeme presiahnutú časť pohovky, aby nedošlo k náhodnému poškodeniu alebo znečisteniu čalúnenia. V závislosti od prevedenia lakťových opierok určujú spôsob pasu. Niekedy môžete urobiť bez toho, aby ste odstránili aj staré čalúnenie, a to na nové.

Na čalúnenie vo vnútri používajte trvanlivú podšívkovú tkaninu. Pred nasadením sa dobre natiahneme a upevníme čalúnenie a položíme vrstvu odpaľovania.

Kladieme podšívkovú tkaninu tak, aby akékoľvek prebytočné čalúnenie bolo vo vnútri pohovky. Pre predbežné upevnenie použite obojstrannú pásku. Nezabudnite roztiahnuť látku.

Naša pohovka je pripravená. Externe z úplne transformovaných.