Bytový nábytok

Ťahanie pohovky vlastnými rukami: moderný nábytok bez príplatkov

Pin
Send
Share
Send
Send


Mať starú pohovku doma, ktorej vzhľad necháva veľa na želanie, nie je vôbec potrebné sa jej zbaviť. Pokúste sa vytiahnuť kvalitný nábytok s jasne zavedeným skladacím mechanizmom, ktorý mu dodá moderný vzhľad. V prítomnosti zvyčajného súboru nástrojov dostupných v arzenále horlivého majiteľa to nie je ťažké robiť.

Nádherná transformácia starej pohovky

nástroje:

 • kladivá;
 • Konštrukcia alebo nábytkové zošívačky;
 • nožnice;
 • Skrutkovač.

materiál:

 • tkanina čalúnenia (približná spotreba je 1,5-2 krát vyššia ako pri pohovke s reliéfnou verziou čalúnenia je vyššia);
 • juta;
 • poťahová tkanina;
 • stavebné peny alebo iné plnivá;
 • odpaľovanie;
 • priemyselná obojstranná páska alebo lepiaca pištoľ;
 • ozdobné gombíky, podložky a ostatné nábytkové doplnky;
 • robustná niť a veľká ihla.

V prvej fáze sa zbavíme starého čalúnenia a analyzujeme prípadný stav pružinového bloku. V prípade potreby vložte pružinu na miesto alebo vykonajte výmenu.

Opatrne odstráňte čalúnenie tak, aby mohlo byť použité ako základ pre vzor. V rovnakom čase sa zbaviť previsnutého plniva.

Ak plánujete použiť ozdobné gombíky na reliéf, potom musí byť výplň označená a vyrezaná v miestach pripojenia príslušenstva.

Plnivo umiestnime na rám, upevníme a položíme na vrch a spodok vrstvy odpaľovania. Na upevnenie môžete použiť obojstrannú pásku alebo lepiacu pištoľ.

Pre pohodlie označte miesto pripevnenia ozdobných gombíkov na odpaľovanie. Robíme to z prednej a zadnej strany.

V prípade potreby zakrývame gombíky čalúnením.

Prejdite na upevňovacie tlačidlá. Zo zadnej strany, zatiaľ čo nie je pokrytá čalúnením, vložíme ihlu so silnou niťou, vezmeme ju do tváre, prepichneme pálku výplňou a čalúnením, zatlačíme tlačidlo a vrátime ho späť. Zmršťujte na vopred určenú vzdialenosť a upevnite na podložku. Túto operáciu vykonávame viackrát v súlade s označením, pričom dodržujeme určitú dĺžku závitu a vyrovnanie čalúnenia.

Oveľa pohodlnejšie je začať pracovať na tom, aby sa objem odobral od stredu a postupne sa pohyboval na hrany. Akonáhle je nastavený požadovaný objem, natiahneme a upevníme čalúnenie okolo obvodu rámu pomocou zošívačky.

Výnimkou môže byť prítomnosť prednej "sukne". Táto položka je pripevnená lepiacou páskou, vyrovnaná a potom upevnená na nesprávnej strane s popruhmi alebo stehom.

Ak je "sukňa" plánuje našuchorený, potom montáž by mala byť vykonaná vopred.

Prejsť na zúženie pásu. V prípade, že sú upevnené, prekryjeme presiahnutú časť pohovky, aby nedošlo k náhodnému poškodeniu alebo znečisteniu čalúnenia. V závislosti od prevedenia lakťových opierok určujú spôsob pasu. Niekedy môžete urobiť bez toho, aby ste odstránili aj staré čalúnenie, a to na nové.

Na čalúnenie vo vnútri používajte trvanlivú podšívkovú tkaninu. Pred nasadením sa dobre natiahneme a upevníme čalúnenie a položíme vrstvu odpaľovania.

Kladieme podšívkovú tkaninu tak, aby akékoľvek prebytočné čalúnenie bolo vo vnútri pohovky. Pre predbežné upevnenie použite obojstrannú pásku. Nezabudnite roztiahnuť látku.

Naša pohovka je pripravená. Externe z úplne transformovaných.

Pin
Send
Share
Send
Send